Zapraszamy do wzięcia udziału w trzydziestej trzeciej edycji międzynarodowego konkursu Kangur Matematyczny.

Konkurs odbędzie się w czwartek, 21 marca 2024r.

W konkursie może uczestniczyć każdy uczeń od klasy 2 do 8, który zgłosi swój udział, wpłaci 16zł i złoży oświadczenie o udziale w konkursie podpisane pełnym nazwiskiem oraz imieniem rodzica lub opiekuna prawnego uczestnika. Zgody są do pobrania na stronie szkoły w załączniku.

Wpłaty z wypełnionymi oświadczeniami przyjmowane będą do 19 stycznia 2024r. przez nauczycieli matematyki (lub wychowawców klas 2-3).

Na stronie www.kangur.org.pl można zapoznać się z informacjami dotyczącymi konkursu oraz z Regulaminem konkursu.

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" w niezawodny sposób integruje dzieci i młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie niemal wszystkich krajów Europy, a nawet uczniowie z Chin, Kanady, Australii, Rosji, RPA rozwiązują takie same zadania. Konkurs ten stał się sprawdzoną formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej i przyczynia się do wzbudzenia zainteresowania tym przedmiotem.

nauczyciele matematyki