Geometria na wakacjach

Konkurs szkolny, bezpłatny, przeznaczony dla uczniów klas 3-8.

Powspominaj, przeglądając swoje wakacyjne zdjęcia. Myśl przy tym o geometrii. Wybierz maksymalnie 3 dobre technicznie zdjęcia. Wymyśl matematyczne tytuły.

Fotografie przyślij w postaci elektronicznej na adres matematyka.sp79@gmail.com wpisując w temacie „konkurs”, w treści podając:

• tytuł zdjęcia
  • datę i miejsce jego wykonania
  • imię i nazwisko autora
  • klasę.

Prace z niepełnymi danymi nie będą brały udziału w konkursie.

Termin nadsyłania prac - 31 października 2019r. - przedłużamy termin do 10 listopada 2019!

Autorzy najciekawszych powiązań zdjęć wakacyjnych z geometrią otrzymają dyplomy i upominki.

PRZYGOTUJ SIĘ!!!

Już 4 października 2019r. kolejna edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Sprawdź się! – czy i Ty zostaniesz Mistrzem Tabliczki Mnożenia?

Olimpiada Matematyczne Juniorów

Konkurs jest bezpłatny, przeznaczony dla uczniów klas 7-8.

Chętni uczniowie zgłaszają się do swoich nauczycieli matematyki do 23 września 2019r.

Etap I odbędzie się już w czwartek 26 września 2019r. o godz. 8.50.

Do etapu I należy też „część korespondencyjna” - samodzielnie rozwiązane zadania należy przekazać nauczycielowi do 8 października 2019r.

Zadania do samodzielnego rozwiązania - tutaj

Rozwiązanie każdego zadania punktowane jest w skali 0, 2, 5 lub 6 punktów, przy czym ocenie podlega przedstawiony tok rozumowania.

Rozwiązania zadań części korespondencyjnej należy redagować czytelnie na oddzielnych arkuszach formatu A4, zapisanych jednostronnie - wzór tutaj

Więcej o konkursie na www.omj.edu.pl

Wojewódzki Konkurs Matematyczny - kuratoryjny

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych od klasy 4.

Konkurs składa się z trzech etapów (szkolny, rejonowy, wojewódzki)

Rodzic/prawny opiekun ucznia przystepującego do konkrsu musi komputerowo wypełnić Kartę zgłoszenia ucznia do konkursu i dostarczyć nauczycielowi matematyki przed etapem szkolnym konkursu - tutaj

Etap szkolny konkursu odbędzie się 17 października 2019r. o godz. 14.00

Czas rozwiązywania zadań na etapie szkolnym wynosi 60 minut.

Zadania z zeszłego roku szkolnego można znaleźć tutaj

Maks Matematyczny

Maks Matematyczny jest oryginalną koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne.

Konkurs w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 4.

Płatność wynosi 10zł

Zadaniem konkursowym uczestnika konkursu jest samodzielne rozwiązywanie 1,2 lub 3 zadań optymalizacyjnych w formie internetowych gier matematycznych, w dniu konkursu.

Uczeń rozwiązuje zadania konkursowe w szkole, która go zgłosiła, pod nadzorem Szkolnego Koordynatora Konkursu.

Konkurs odbędzie się 24 października 2019r. o godzinie 13.35 w sali 213

Na stronie internetowej http://mogalo.pl/zadania możesz sprawdzić jakiego rodzaju zadania czekają Cię na tym konkursie!

Zgłoszenia proszę kierować do swoich nauczycieli matematyki do 15 października 2019r.

nauczyciele matematyki