W czwartek, 21 marca 2024r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR.

33 uczniów naszej szkoły rozwiązywało dziś zadania.

Tego samego dnia w ponad 60 krajach na całym świecie uczniowie rozwiązują te same zadania wybierane wcześniej przez reprezentantów 37 krajów Europy, Ameryki i Azji na corocznych spotkaniach organizacji „Kangur bez granic”. www.kangur-mat.pl

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został rozpropagowany przez Petera O'Hallorana. W 1990r. Kangur odbył się po raz pierwszy w Europie i za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata.

Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym.

Obecnie w corocznym konkursie bierze udział prawie 6 miliony uczniów, w tym prawie 300 tysięcy w Polsce.

Na wyniki poczekamy do maja 2024r.

Przypominamy!

W czwartek, 21 marca 2024r. odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Uczniowie, którzy zgłosili się do konkursu spotykają się o 8.50 w holu na parterze (przy pucharach) i pod opieką nauczycieli przejdą do wyznaczonych sal na II piętrze.

Czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań – 75 minut.

Po konkursie uczniowie sami wracają do sal lekcyjnych.

Uczniowie zgłoszeni do konkursu:

M. Vasiliy

B. Michał