Gdańsk  23 wrzesień 2019

SPRAWOZDANIE

Rady Rodziców z działalności w rok szkolnym 2018/2019

Niniejsze sprawozdanie stanowi wypełnienie obowiązków oraz przedstawienie zakresu prac wykonanych przez Radę Rodziców przed gronem rodziców dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 79 w Gdańsku.

Skład Prezydium Rady Rodziców w roku szkolnym 2018/ 2019

1. Przewodniczący p. Aneta Poniatowska
  2. Vice przewodniczący p. Paulina Czaplewska
  3. Księgowa p. Janusz Kulik
  4. Protokolant p. Małgorzata Wysoczyn
  5. Protokolant p. Dominika Hetmańska
  6. Członek Komisji Rewizyjnej p. Robert Dobkowski
  7. Członek Komisji Rewizyjnej p. Katarzyna Misiorek
  8. Członek Komisji Rewizyjnej p. Monika Kaczmarczyk
  9. Członek Komisji Rewizyjnej p. Natalia Rówińska

Posiedzenia Rady Rodziców

Rada Rodziców wykonując swoje obowiązki od 26 września 2018 do 19 czerwca 2019 roku odbyła 5 posiedzeń, podejmując w ich trakcie uchwały, które dotyczyły między innymi:

1. Zatwierdzenia Sprawozdania za Działalność Rady Rodziców za rok szkolny 2017/2018
  2. Wyboru Składu Prezydium Rady Rodziców.
  3. Ustalenia składki na Radę Rodziców i zasady jej podziału.

4.Ustalono wysokość składki na Radę Rodziców płatna tylko na konto i do  30.05.2019roku:

1 dziecko:   12zł,  2 dzieci :   10zł, 3 dzieci :    8zł na ucznia jeśli rodzice posiadają

troje i więcej dzieci.

1. Uchwalono jednogłośnie podział środków ze składek na Radę rodziców w proporcji:

60%  do dyspozycji Rady Rodziców, 40% do dyspozycji nauczyciela.

1. Uchwalono jednogłośnie pełnomocnictwo dla Przewodniczącego Rady Rodziców do

jednoosobowej decyzji o przekazywaniu środków do wysokości 400 zł do dyspozycji

nauczycieli klas na podstawie otrzymanych podań.

7.Uchwalono jednogłośnie przekazanie do dyspozycji Dyrekcji Szkoły kwoty

7.000,00  tysięcy złotych ze środków Rady Rodziców na zakup środków czystości. W przypadku wyczerpania powyższych środków pieniężnych Rada Rodziców uruchomi kolejne środki finansowe na zakup środków czystości.

Przekazana kwota stanowiczęściowe sfinansowanie środków czystości do końca roku

szkolnego 2018/2019.

8.Rada Rodziców kontynuowała akcję 1% podatku dla szkoły i pozyskała kwotę 2999 zł, i w związku z tym została utworzony Budżet Uczniowski w którym to uczniowie szkoły zdecydowały na co zostaną one wydane.

Dzieci głosowali oddawały głosy na jeden z pięciu projektów:

– żółwie do klasy biologicznej

– Kącik wypoczynkowy

– źródełka z wodą pitną na piętrze I, II oraz przy boisku szkolnym,

Po przedstawieniu wyników Rada Rodziców postanowiła sfinansować wszystkie projekty Budżetu Uczniowskiego

1. Rada Rodziców sfinansowała zakup źródełek na pierwszym piętrze i przy boisku szkolnym
  2. Rada Rodziców sfinansowała zakup tablicy multimedialnej
  3. Uchwalono Harmonogram Pracy Rady Rodziców.
  4. Uchwalono Regulamin Rady Rodziców.
  5. Zapoznanie się z programami wychowawczymi i profilaktycznymi w szkole.
  6. Powołano delegatów na dzień otwarty szkoły.
  7. Zatwierdzono: formy i ilości wniosków stypendialnych jakie może złożyć nauczyciel do

Komisji Stypendialnej oraz Regulaminu przyznawania  stypendium.

1. Powołała Komisję Stypendialną
  2. Uchwaliła ilości oraz kwoty stypendium oraz warunku przyznania stypendium
  3. Uchwaliła dofinansowania ze środków Rady Rodziców na zakup nagród dla uczniów na

podstawie petycji wnioskodawców.

1. Wybrano delegatów na uroczyste zakończenie roku szkolnego.
  2. Wybrano nowego ubezpieczyciela uczniów w roku szkolnym 2019 / 2020 na firmę ubezpieczeniową INTERRISK oraz uchwalono wysokośćkwoty ubezpieczenia w kwocie 55,10 zł

Z posiedzeń Rady Rodziców spisywane były protokoły znajdujące się w dokumentacji.

Rada Rodziców działająca w SP nr 79 wyraża pozytywną opinię o pracy pracowników szkoły, w szczególny sposób pragnie podziękować  Dyrekcji i nauczycielom za dydaktyczny i wychowawczy poziom szkoły oraz stworzenie takiego modelu szkoły, który sprostał wyzwaniom i wymaganiom teraźniejszości. Jest to także potwierdzenie profesjonalizmu w zarządzaniu dla dyrekcji szkoły. Wartym zauważenia jest wzorowy proces pracy Dyrekcji szkoły z  nauczycielami dotyczący planowania i organizowania pracy pedagogicznej jak również stawianie właściwej  diagnozy w środowisku  uczniowskim.

Kolejnym istotnym faktem jest tworzenie warunków do rozwijania samorządnej i samodzielnej pracy uczniów dbałość o działalność Samorządu Uczniowskiego i respektowanie jego uprawnie oraz wspomaganie  uczniów mających trudności w nauce.

Dyrekcja szkoły wraz z gronem pedagogicznym propaguje i wspiera  pracę zdolnych uczniów poprzez organizowanie zajęć dodatkowych, konkursów przedmiotowych, turniejów sportowych, uroczystości szkolnych, apeli oraz tworzenie bezpiecznych warunków przebywania uczniów w szkole.

Pragniemy podziękować za dobrą współpracę Dyrekcji Szkoły, całemu zespołowi pedagogów, pracowników wspomagających, pani intendentce, paniom pracującym w dbaniu o czystość i komunikację w szkole oraz osobom odpowiedzialnym za przygotowywanie smacznych posiłków dla uczniów w odnowionej stołówce.

Do niniejszego sprawozdania dołączono Sprawozdanie Finansowe.

Wnioski formalne i sugestie dla nowej Rady Rodziców

1. Kontynuacja 1% podatku na rzecz szkoły SP 79 w Gdańsku
  2. Upowszechnianie informacji o wpłatach na Radę Rodziców na tablicy ogłoszeń,
  3. Wniosek dotyczący skierowania do rodziców druku deklaracji o częstotliwości wpłat na Radę Rodziców.
  4. Cykliczne spotkania z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego z delegatamiRady Rodziców.
  5. Udział przynajmniej 1 x do roku w posiedzeniu Rady Pedagogicznej.
  6. Konsultacje z agentami dotyczące ubezpieczeń uczniów mających na celu wybór najlepszej oferty.

Przewodniczący Rady Rodziców  Aneta Poniatowska