Ferie już za nami był to okres bardzo intensywny i radosny, wypełniony różnorodnymi zajęciami, które miały nie tylko zaspokoić potrzeby ducha, ale i ciała! Pomimo, iż zimowa aura nie przyniosła wymarzonego śniegu to i tak dzieci miały możliwość spędzić swój czas w ciekawy i atrakcyjny sposób. Feryjną przygodę  w świetlicy szkolnej zaczęliśmy od sporządzenia wspólnego regulaminu półkolonii, następnie odbywały się zajęcia w świetlicy oraz wyjścia w teren:

- nad morze w celu podziwiania pasa nadmorskiego;

- na nadmorskie place zabaw;

- było spotkanie z bajką, gdzie w skupieniu i ciszy oglądaliśmy filmy;

-wyprawa do Parku Oliwskiego. Dzieci obserwowały środowisko przyrodnicze jakim jest park w zimowej szacie;

-wyjście na kryty plac zabaw w Gdańsku Oliwie tam to dopiero była frajda;

- wyjście do kina;

- wspólnie zaprojektowaliśmy eko-robota, który wykonany był z materiałów recyklingowych;

- wyjazd do Papugarni, i klockolandi;

- zajęcia kulinarne projektowanie kanapki na gorąco (sandwich), pieczenie ciasteczek, robienie i kosztowanie smacznych i zdrowych kanapeczek;

- zajęcia kreatywne pt. „Mali projektanci”-projektowanie i szycie modnych strojów;

- konkursy plastyczne pt.  ,,Zimowy krajobraz” i „Bezpieczne zimowe zabawy”;

-wyjazd do Forum Gdańsk na plac zabaw „Lider”;

- wyjazd do Centrum rozrywki „Loopy’s World”.

Możemy śmiało uznać ferie za bezpieczne i bardzo kreatywne.