W ramach doradztwa zawodowego uczniowie klasy 8a i 8b 18 stycznia 2019r. uczestniczyli w warsztatach pt. "Wybór zawodu krok po kroku- czym się kierować?" w Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku. Zbadali swoje predyspozycje zawodowe, poznali możliwości edukacyjne po ukończeniu szkoły i uzyskali wiele innych cennych informacji. W trakcie warsztatów panowała dobra atmosfera.

21 stycznia 2019r. klasy 8c i 8d uczestniczyły w warsztatach zawodoznawczych w Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku. Oprócz dobrej zabawy i zdobywania informacji dotyczących swoich predyspozycji zawodowych, mogli poznać ,,zwykłych ludzi o niezwykłych talentach’’. Gościem CRT był p. Wojciech Szymański właściciel galerii starych zabawek z ul. Piwnej w Gdańsku. Uczniowie dowiedzieli się między innymi jaką osobą trzeba być, aby móc z sukcesem prowadzić własną działalność gospodarczą.