Osiem dziewczęcych drużyn przystąpiło do turnieju finałowego o Mistrzostwo Gdańska w Dwóch Ogniach Usportowionych. W tym roku finały dziewcząt rozegrane zostały 22 lutego w Szkole Podstawowej nr 27. Do rozgrywki przystąpiły następujące reprezentacje: Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa nr 27, Szkoła Podstawowa nr 29, Szkoła Podstawowa nr 35, Szkoła Podstawowa nr 42, Szkoła Podstawowa nr 48, Szkoła Podstawowa nr 79 oraz Szkoła Podstawowa nr 92.

Grupa A:

SP 27 / SP 48 / SP 29 / SP 35

Grupa B:

SP 8 / SP 92 / SP 79 / SP 42

Po rozegraniu gier w fazie grupowej tylko po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do dalszych gier. Drużyny zostały zestawione w pary półfinałowe, w których pierwszą utworzyły zespoły szkolne SP 79 i SP 35, a drugą SP 27 i SP 8. Swoje półfinałowe mecze wygrały drużyny SP 27 oraz SP 35.

Nasze dziewczęta musiały pogodzić się z porażką przegrywając z SP 35 i zagrały w tzw. małym finale z SP 8.

Po emocjonującym i wyrównanym meczu nasza reprezentacja pokonała drużynę przeciwną i zajęła bardzo wysokie 3 miejsce!

Gratulujemy! dziewczętom zapału, determinacji oraz oddanego ducha walki.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce SP 35

2 miejsce SP 27

3 miejsce SP 79

4 miejsce SP 8

Skład naszej drużyny - Lilianna Grzyb, Lena Ober, Laura Antończyk, Adrianna Tłoczkowska, Paulina Waliszewska, Julia Hahn, Ewa Karluto, Oliwia Cinicka, Lilianna Gardynik

Kapitan - Lena Kaczmarek

Trenerzy - Beata Obłońska, Michał Wojnowski