SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI

SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO w SP 79

w roku szkolnym   2022/2023

W październiku odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego, w wyniku których przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Adam Karluto uczeń klasy 8d. Niestety nie wywiązał się z programu wyborczego i przez członków Samorządu Uczniowskiego na zebraniu przedstawicieli klas, w głosowaniu jawnym  został odwołany z funkcji Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Kandydaturę na funkcję Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego zgłosiła Martyna Tylek uczennica klasy 7b.

W głosowaniu jawnym, większością głosów została  powołana na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego.

Opracowano  plan pracy Samorządu Uczniowskiego z uwzględnieniem działań nie zrealizowanych przez poprzedniego Przewodniczącego SU.

Dokonano przydziału funkcji w nowej Radzie Samorządu,

1.Kontynuowano program ogólnopolski „Szkoła Demokracji”.

2.Nawiązano współpracę  z gospodarzami klas (utworzenie czatu gospodarzy klas).

3.Publikacja działań SU na TIKTOK, Stronie Internetowej Szkoły, FB.

5..Przeprowadzono 4 spotkania   w ramach współpracy Rady Samorządu Uczniowskiego

(wraz opiekunem SU) z przedstawicielami klas.

6.Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole w dniach 19-25 września 2022r.

III Ogólnopolski Tydzień Szczęścia.

7.Nasza szkoła zgłosiła uczestnictwo, co pozwoliło stworzyć  „ Ogólnopolską Mapę Szczęścia

w Szkole”. Hasło na ten rok brzmiało: DBAJMY O DOBRE RELACJE.

W trakcie wydarzeń Tygodnia Szczęścia Samorząd Uczniowski pod opieką i koordynacją  Beaty Skoczek zorganizował Festyn Szczęścia.Uwieńczeniem działań SU było umieszczenie naszej szkoły na Ogólnopolskiej Mapie Szczęścia w Szkole.

1. Organizacja konkursu Mam Talent – maj 2023

Beata Skoczek