Webinarium dla rodziców uczniów klas 8 ,,Moje dziecko wybiera szkołę - co warto wiedzieć''

Webinarium dotyczy wsparcia młodzieży w wyborze szkoły ponadpodstawowej. Zawiera niezbędne informacje, które pozwolą pomóc ósmoklasistom zarówno w wyborze odpowiedniej szkoły, jak i w formalnym procesie rekrutacji. Podczas webinarium: - poruszone zostały zagadnienia emocji ośmioklasisty oraz jego rodziny w okresie przygotowań do egzaminu i rekrutacji. Zostało omówione  w nim znaczenie predyspozycji i zainteresowań zawodowych w wyborze szkoły, harmonogramy czynności w postępowaniu rekrutacyjnym, kryteria i regulaminy oraz  ścieżki kształcenia.

Webinarium przygotowało Centrum Rozwoju Talentów - nowoczesne i przyjazne miejsce dla wszystkich osób poszukujących wsparcia w kreowaniu swojej kariery zawodowej. Priorytetem Centrum jest pomoc w budowaniu mocnych stron i wspieraniu rozwoju talentów oraz uczeniu umiejętności, które podnoszą wiarę we własne siły. Tworzy sieć praktycznej współpracy pomiędzy służbami zatrudnienia a instytucjami oświatowymi i pracodawcami dla tworzenia wspólnej wartości jaką jest wykorzystanie potencjału talentów na rynku pracy.

Zachęcam do obejrzenia

Ewa Gwizdowska