Organizatorzy międzynarodowego konkursu czytelniczego „Wielki Maraton Czytelniczy” w związku z sytuacją epidemiczną oraz zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej podjęli decyzję o zakończeniu tegorocznej edycji konkursu po szóstym etapie. Test z lektury czytanej w marcu nie zostanie przeprowadzony.

W dniu 12 maja 2020 r. Komisja Konkursowa opublikuje wyniki WMC i prześle drogą mailową szkolnym opiekunom konkursu imiona i nazwiska uczniów, którzy uzyskają tytuły laureatów, finalistów i wyróżnionych. Termin i miejsce uroczystej gali finałowej Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2019/2020 zostanie podany w przyszłości (o ile będzie ona możliwa do przeprowadzenia).

Prosimy zapoznać się z Aneksem do Regulaminu WMC dostępnym w  linku http://wbpg.org.pl/sites/default/files/Aneks%20Nr%201.pdf.

Dziękujemy uczniom za udział w tegorocznej edycji konkursu,  a Rodzicom za motywowanie dzieci do czytania, za  pomoc w pozyskiwaniu książek, za pożyczanie ich sobie, za skanowanie.

Z wyrazami wdzięczności

Szkolni opiekunowie maratonu