W czwartek 5 marca 2020r. uczniowie klasy 8c mieli niecodzienną okazję uczestniczyć w Dniu Technika zorganizowanym w Conradinum.

Szkoły Okrętowe i Techniczne Conradinum to najstarsza gdańska szkoła średnia. Jej historia sięga XVI w. Obecna oferta edukacyjna szkoły jest bardzo bogata, dla zainteresowanych tutaj i  tutaj

Uczniowie 8c mieli okazję zobaczyć sale lekcyjne, pracownie między innymi związane z chłodnictwem i klimatyzacją, pneumatyką, elektroniką. „Spotkali” robota służącego do wykonywania precyzyjnych zadań. Dowiedzieli się czym może się zajmować absolwent klasy mechatroniki. Mogli również prowadzić zdalnie sterowane samochody. W ramach Dnia Technika mieli możliwość zapoznania się z ofertami pracy dla absolwentów szkół technicznych oraz poczuć atmosferę szkoły mundurowej.

Wyjście, w ramach doradztwa zawodowego zorganizowała pani Ewa Gwizdowska – serdecznie dziękujemy.