Drodzy Rodzice i Nauczyciele, Kochani Uczniowie!

Niejednokrotnie udowodniliśmy jako społeczność szkolna, że razem możemy wiele. Nie boimy się przyjść do Was z prośbą, bo wiemy, że nigdy nas w takich momentach nie zawiedliście. Wasze wsparcie, chęć pomocy i mobilizacja do działania za każdym razem sprawiają, że uśmiechamy się mocno.

Dziś chcemy prosić Was o pomoc w imieniu absolwentki naszej szkoły Weroniki Zosi Tyszko. Wielu z Was nie zna jej z imienia Weronika, gdyż od zawsze była po prostu „naszą Zosią”. Zosia cierpi na chorobę powodująca uszkodzenie mięśni i związaną z tym niewydolność oddechową. Dziewczynka potrzebuje urządzenia zwanego asystorem kaszlu lub inaczej koflatorem. Koszt sprzętu z akcesoriami to ponad 20 tys. zł. I taki też jest nasz cel!

Zosia ma założone konto w Fundacji Avalon, która koordynuje wpłaty na rzecz osób niepełnosprawnych. Darowizny można dokonać bezpośrednio przez link:

Kwota nie jest mała, ale w naszym odczuciu, wspólnymi siłami możemy ją szybko uzbierać!

Co oprócz wpłat na konto możemy zrobić jako społeczność szkolna?

• NASZ POMYSŁ JEST TAKI :

Od 6 grudnia ruszamy z KIERMASZEM Różnorodności ONLINE (rękodzieła, antyki, vouchery i inne drogocenne rzeczy).

• Jak możecie nam pomóc?

Podarujcie nam przedmioty, a my wystawimy je na licytację online, która ruszy już 6 grudnia.

• Co możesz przynieść na licytacje?

Stawiamy na przedmioty o większej wartości materialnej: rękodzieła, czyli przedmioty typu handmade, starocie, obrazy, meble antyczne, vouchery różnego rodzaju, bilety do kina, teatru, na wydarzenia sportowe, itp. NOWE: zabawki, puzzle, książki, albumy, notesy. itp. Nie ograniczamy się w tym zakresie, ale nie mogą to być rzeczy niekompletne, zniszczone. Nie zbieramy również używanych zabawek i książek.

• Do kiedy i gdzie przyjmujemy rzeczy na licytacje ?

Rzeczy na licytację przyjmujemy do piątku 10 grudnia 2021r. w portierni naszej szkoły.

Uczniowie oraz nauczyciele mogą przynosić je bezpośrednio do koordynatorów akcji.

Jeśli nie posiadacie w domu nic, co moglibyście podarować na aukcje, zapytajcie rodziny, znajomych, sąsiadów oraz popytajcie w swoich zakładach pracy. Im będzie nas więcej, tym szybciej uzbieramy potrzebną kwotę.

Zachęcamy Was serdecznie do kontaktu i współpracy!

Na wszelkie pytania odpowiedzą Koordynatorzy akcji:

Anna Dolata

Agata Hałuszczak

Aneta Wollschlaeger

Piotr Staszkiewicz

Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc!

Absolwentka naszej szkoły Weronika Zosia Tyszko przez nas nazywana Zosią cierpi na uszkodzenie mięśni i związaną z tym niewydolność oddechową. W czasie infekcji Zosia ma ogromne problemy z prawidłowym oddychaniem. Rozwiązaniem tego problemu jest urządzenie zwane asystorem kaszlu lub koflatorem, które kosztuje ponad 20 tysięcy złotych.

Zachęcamy wszystkich do wpłat na konto Fundacji Avalon, która koordynuje wpłaty na rzecz osób niepełnosprawnych:

• bezpośredni link do konta Zosi:

• dane do przelewu:

Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa

numer rachunku odbiorcy: 62 1600 12860003 0031 8642 6001

w tytule przelewu podajemy: Tyszko, 14985

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w aukcjach internetowych organizowanych przez społeczność naszej szkoły.

Od 6 grudnia rozpocznie się ONLINE „KIERMASZ RÓŻNORODNOŚCI” (rękodzieła, antyki, vouchery i inne drogocenne rzeczy).

Obserwujcie profil naszej szkoły na FB i śledźcie na bieżąco wszystkie wydarzenia związane z tą akcją.

Liczymy na Was!!!