Wśród 277 laureatów I etapu Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę! ” znalazły się nasze uczennice klasy VIII , Aniela Irzabek i Zosia Basek . Dziewczęta , jako jedyne z powiatu gdańskiego zakwalifikowały się do następnej rundy konkursowej.

Uczestnicy konkursu na wszystkich jego etapach muszą wykazać się umiejętnościami i wiedzą wynikającą z podstawy programowej kształcenia ogólnego w zakresie edukacji zdrowotnej, poszerzoną o treści pozaprogramowe.

Konkurs przeprowadzany jest w trzech etapach: I etap - szkolny, II etap - powiatowy, III etap - ogólnopolski. Pierwsze dwa etapy przeprowadzane były on-line za pośrednictwem Internetowego Systemu Konkursowego. Aniela i Zosia miały do rozwiązania test z czterdziestoma pytaniami zamkniętymi.

II etap konkursu odbył się 28.04.2023r na terenie naszej szkoły. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały Pani Elżbieta Zygmuntowicz powiatowy koordynator Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” oraz Pani Jolanta Kusińska z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gdańsku , a także nauczyciel zgłaszający dziewczęta do konkursu Pani Beata Obłońska.

Pytania były bardzo trudne i podchwytliwe, wymagające od uczestników bardzo rozległej wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej . Do III ogólnopolskiego etapu zakwalifikuje się 20 uczestników z najwyższą liczbą punktów. Wyniki drugiego etapu ukażą się 5.05.2023r.

Po zakończonym teście, Pani Zygmuntowicz wręczyła naszym laureatkom dyplomy gratulacyjne za zakwalifikowanie się do drugiego etapu powiatowego konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”

Jesteśmy dumni z naszych uczennic, serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.