Na całym świecie dnia 11 lutego 2020r obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

Wydarzenie to ma na celu promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Internet to nowoczesne medium, które odgrywa ogromną rolę w życiu młodego człowieka i może być przez niego z pożytkiem wykorzystywane. Jednak nie można zapominać, że globalna sieć oprócz pozytywnych treści kryje też wiele niebezpieczeństw. Dlatego ważne jest by kształtować świadomość uczniów o zagrożeniach internetowych, tak aby byli w stanie je zidentyfikować, a w przypadku zaistnienia niebezpieczeństwa potrafili znaleźć właściwe rozwiązania. Dlatego też na lekcjach informatyki w klasach IV-VI przeprowadzono dwugodzinne zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Podczas zajęć poruszony został temat ochrony danych osobowych, ryzykownych zachowań online, uzależnienia od internetu oraz cyberprzemocy. Na koniec uczniowie zapoznali się ze stroną internetową telefonu zaufania oraz obejrzeli film promujący ten rodzaj pomocy.

Oprócz tego, pod koniec lutego w świetlicy szkolnej dla uczniów klas II-III odbędą się zajęcia nt. Zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, zagrożenia w sieci. Zapraszam również na stronę szkoły do zapoznania się z artykułem „Bezpieczeństwo dziecka w sieci” oraz na szkolnego Facebooka do przeczytania informacji „Zasady korzystania z Internetu”.