Powtarzając za wieloma autorytetami z dziedziny zdrowia psychicznego (Abraham Maslow, Kazimierz Dąbrowski), jednym z warunków prawidłowo rozwijającej się psychiki ludzkiej jest troska o innych. Stanowi ona ważny element utrzymania dobrych relacji z innymi. Może nawet sprawić, że będziemy lepiej rozumieć siebie.

Pomaganie pozwala poczuć się potrzebnym i docenianym, pozwala zwiększyć naszą samoocenę. Wspiera nas, ale pozwala też mieć nadzieje na uzyskanie pomocy, gdy będziemy tego potrzebowali.  Pomaganie daje nam możliwość zobaczenia świata z innej perspektywy. Można pomagać ludziom, można też opiekować się zwierzęciem. Więź między Tobą a twoim zwierzakiem może być tak silna, jak między ludźmi. Opieka nad zwierzęciem może nadać strukturę dnia i działać jako łącznik z innymi ludźmi.

1.

W środę 21 listopada 2018r. obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W związku z tym, tego dnia w holu na parterze, na tablicy będzie wisiał plakat z "drzewem życzliwości".

2.

Drodzy miłośnicy zwierząt,
zapraszam do udziału w VIII akcji pomocy dla schroniska PROMYK. W 2016 roku nasza VII akcja „Pucha dla sierściucha, puszka dla sierściuszka” trwała cały październik i zakończyła się rekordową zbiórką karmy 325 kilogramów. Tym razem gromadzimy dary tylko przez pięć dni od 15 do 19 października

3.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt składa gorące wyrazy podziękowania dla dzieci z SP 79 za pomoc i serce okazane podopiecznym schroniska.

4.

Od października bieżącego roku szkolnego w naszej szkole zostało oficjalnie powołane Szkolne Koło Caritas. Zapraszam chętnych WOLONTARIUSZY!!!

5.

Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

6.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom oraz zespołowi Caritas, którzy włączyli   się do   zbiórki darów żywnościowych w akcji: „ŚWIĄTECZNY KOSZ OBFITOŚCI”.

7.

13 stycznia 2019r. SP79 wzięła niezwykle aktywny udział w 27 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.