W dniach 20-26 września 2021r. nasza szkoła weźmie udział w obchodach II Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole. Pomysł wywodzi się z Międzynarodowego Tygodnia Szczęścia w Pracy, obchodzonego w tym samym czasie.

Celem Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole jest pokazanie, że szczęście i dobrostan bezpośrednio wpływają na efekty kształcenia. Z tej okazji zespół Szkoły Promującej Zdrowie i chętni przedstawiciele społeczności szkolnej zaplanowali pewne przyjemności, które mają na celu wprowadzić naszych miłych uczniów w szczęśliwy nastrój oraz sprzyjać budowaniu relacji. Będzie okazja, by wzmocnić własne poczucie wartości, ale również zadbać o bliskie nam osoby i porozmawiać o emocjach.

Wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły zachęcamy do udziału w obchodach Tygodnia Szczęścia w SP 79 licząc, że pogodny nastrój pozostanie z Wami na cały rok szkolny!

Program obchodów Tygodnia szczęścia w SP 79 w Gdańsku:

Poniedziałek: Festiwal śmiechu (Lustra - zabawa polegająca na odzwierciedlaniu emocji).

Wtorek: Żywy obraz to zadanie dla każdej klasy do zrealizowania na lekcji wychowawczej.

Środa: Porozmawiajmy o emocjach (miniwywiady).

Czwartek: Sekretna skrzynka miłych słów (napisz komuś coś miłego od siebie, a twoja wiadomość zostanie dostarczona do adresata).

Piątek: Kółko, krzyżyk (zabawa dla koleżeńskich grup - zespoły losują pytanie/zadanie, by po udzieleniu poprawnej odpowiedzi umieścić na wybranym polu swój znak).

Czas na przerwach umili wesoła muzyka.

Zachęcamy również uczniów, do zabawy w dokończ zdanie: Szczęście dla mnie to...

Zapisz zdanie na kartce, zrób zdjęcie i prześlij je Teamsach do wychowawcy.
Albo wykonaj zdjęcie tego, co przynosi Ci szczęście i się z nim kojarzy i wyślij je również do wychowawcy na Teamsach.