24.05.2021 (poniedziałek) i 28.05.2021 (piątek) uczniowie klas VII do szkoły wchodzą i ze szkoły wychodzą od strony placu zabaw, natomiast klasy VIII korzystają z wejścia od strony boisk.

Przypominamy o noszeniu masek w częściach wspólnych oraz dezynfekcję rąk przy wejściu do szkoły.

Szczegółowe informacje dot. Egzaminu Ósmoklasistów w dniach 25-27 maja 2021r.

Uczniowie przychodzą do szkoły wg. następującego harmonogramu:
klasa VIII A na godz. 8:00 – zbiórka przy wejściu głównym
klasa VIII B na godz. 8:00 – zbiórka przy wejściu głównym
klasa VIII C na godz. 8:15 – zbiórka przy wejściu od strony boisk
klasa VIII D na godz. 8:15 – zbiórka przy wejściu od strony boisk

Na egzaminie obowiązuje strój galowy.
Wszyscy uczniowie muszą posiadać:
- maseczki,
- przygotowane w przezroczystej koszulce przybory (j. polski i j. angielski – długopis lub pióro z czarnym tuszem; matematyka – długopis lub pióro z czarnym atramentem i linijkę),
- legitymację szkolną oraz małą butelkę wody.

Uczniowie w maseczkach wchodzą do szkoły – mogą je ściągnąć dopiero po zajęciu miejsca. W każdym przypadku kontaktu z nauczycielem uczeń musi założyć maskę. Maskę zakłada również uczeń udający się do toalety.

Butelka z wodą jest umieszczona na podłodze obok stolika zdającego.

Po przyjściu do szkoły uczniowie dezynfekują ręce i następnie udają na salę gimnastyczną. Tam nastąpi krótkie wprowadzenie do egzaminu. Następnie uczniowie udają się do wskazanych przez nauczycieli klas, gdzie zostawiają wszystkie swoje rzeczy (łącznie z telefonem komórkowym), a następnie – kierowani przez pracowników udają się do sal zdawania egzaminu.

Na sale egzaminacyjne można wnieść wyłącznie przybory w przezroczystej koszulce oraz butelkę wody. Zakazane jest wnoszenie jakichkolwiek urządzeń elektronicznych. Może to spowodować unieważnienie egzaminu.
Uczniowie będą wychodzić z sal egzaminacyjnych po kolei (małymi grupami) – celem uniknięcia dużych skupisk). Uczniowie mogą ściągnąć maseczkę dopiero po wyjściu ze szkoły.

Harmonogram egzaminu:

Termin główny:
język polski – 25 maja 2021 r. (wtorek) – godz. 9:00 - trwa 120 minut, dla uczniów z dostosowaniami 180 minut
matematyka – 26 maja 2021 r. (środa) – godz. 9:00 - trwa 100 minut, dla uczniów z dostosowaniami 150 minut
język obcy nowożytny – 27 maja 2021 r. (czwartek) – godz. 9:00 – trwa 90 minut, dla uczniów z dostosowaniami 135 minut.

Termin dodatkowy (czerwiec 2021):
język polski – 16 czerwca 2021 r. (środa) – godz. 9:00
matematyka – 17 czerwca 2021 r. (czwartek) – godz. 9:00
język obcy nowożytny – 18 czerwca 2021 r. (piątek) – godz. 9:00

Harmonogram dot. wyników egzaminu ośmioklasisty:
termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty - 2 lipca 2021 r.,
termin przekazania szkołom wyników, zaświadczeń i informacji - do 8 lipca 2021 r.,
termin wydania zdającym zaświadczeń oraz informacji - 9 lipca 2021 r.

WAŻNE INFORMACJE:
Przed wejściem do sali egzaminacyjnej następuje losowanie numeru stolika. Do momentu zajęcia miejsca wszyscy uczniowie muszą pozostać w maseczkach;

Należy uważnie słuchać poleceń zespołu nadzorującego (nauczycieli) szczególnie w zakresie kodowania arkusza egzaminacyjnego, sprawdzania kompletności arkusza egzaminacyjnego, rozpoczynania pracy z arkuszem po otrzymaniu pozwolenia od nauczyciela. Uczniowie z niektórymi dostosowaniami będą mieli kodowane arkusze przez nauczycieli;

Każdy uczeń wraz ze swoją wizytówką otrzyma naklejki, które należy umieści w odpowiednim miejscu wskazanym na arkuszu egzaminacyjnym – na pierwszej stronie oraz na karcie odpowiedzi (w przypadku arkuszy z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego). Naklejka zawiera nr pesel ucznia oraz kod szkoły. Zmienił się arkusz zadań z matematyki i nie trzeba ze środka wyrywać karty odpowiedzi – pozostaje identyczny jak pozostałe arkusze.

Uczeń może zadawać pytania wyłącznie związane z arkuszem egzaminacyjnym, sposobem kodowania, itp. Niedozwolone są pytania związane z rozwiązywanymi zadaniami;

Przed skorzystaniem z toalety uczeń musi podnieść rękę i uzyskać zgodę nauczyciela – do toalety wychodzi w maseczce;
Jeżeli uczeń poczuje się źle – również zgłasza to przez podniesienie ręki;▫️ 10 minut przed upływem czasu przeznaczonego na egzamin nauczyciele przypomną uczniom o konieczności przenoszenie odpowiedzi na kartę odpowiedzi (nie dotyczy uczniów z niektórymi dostosowaniami); Po zakończeniu czasu uczniowie mają jeszcze 5 minut na sprawdzenie poprawności przeniesienia odpowiedzi. Po tym czasie uczniowie odkładają zamknięty arkusz na brzegu stolika.

Jeżeli uczeń skończy pracę z arkuszem wcześniej niż 15 minut przed wskazanym czasem, zgłasza ten fakt nauczycielowi poprzez podniesienie ręki. Następnie zakłada maseczkę i czeka na instrukcję nauczyciela. Może wcześniej opuścić salę w sposób, aby nie przeszkadzać innym uczniom.

Nauczyciele przypomną również, że instrukcja dotycząca sposobu zaznaczania odpowiedzi na karcie odpowiedzi oraz nanoszenia poprawek na karcie odpowiedzi będzie również zamieszczona w arkuszu egzaminacyjnym

Uczeń i jego rodzice mają możliwość wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej w OKE w Gdańsku.

Więcej informacji: