W piątek 26 października 2018r. uczniowie klasy 3b na dwóch godzinach lekcyjnych gościli nauczycielkę języka kaszubskiego panią Mirosławę.

Podczas zajęć dzieci poznały abecadło, zwyczaje, kulturę, pieśni i literaturę kaszubską.

Prowadząca zajęcia wzbogaciła spotkanie o różnorodne pomoce dydaktyczne. Wśród eksponatów znalazły się: strój Kaszubki i Kaszuba, rzeźby, hafty użytkowe, instrumenty muzyczne, porcelana i bogata biblioteka, zawierająca m.in. elementarz i podręczniki do nauki języka kaszubskiego.

Dzieci wspólnie z panią Mirką śpiewały "Kaszubskie nuty" (Kaszëbsczé nótë, inaczej: kaszubski Alfabet) tradycyjną pieśń - wyliczankę, która stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów folkloru kaszubskiego.

Dzieci były zainteresowane tematem i wszystkie, bez wyjątku aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Pani Mirce serdecznie dziękujemy!