6 maja 2019 r. odbył się finał II edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas I-III "Keep calm and learn English".

W ostatecznym językowym starciu w SP nr 27 wzięło udział 73 uczniów z województwa pomorskiego, w tym troje reprezentantów naszej szkoły.

Dzieci zmagały się z zagadnieniami dot. wiedzy ogólnej z zakresu słownictwa oraz struktur, a także z zadaniami o kulturze krajów anglojęzycznych. Atmosfera podczas konkursu była miła, a poczęstunek zapewniony przez Organizatorów osłodził chwile oczekiwania na werdykt, toteż humory cały czas nam dopisywały!

Ostatecznie Gabrysia uzyskała 19/20 punktów, co uplasowało ją na 4 miejscu w klasyfikacji ogólnej klas I, Tymon zdobył 17/20 punktów i zajął miejsce szóste wśród drugoklasistów, natomiast Filip z klasy III a z wynikiem 15/25 punktów zajął miejsce dziesiąte.

Naszym młodym anglistom gratulujemy wysokich wyników i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!