W dniach 12-15 kwietnia 2021r., w formie zdalnej, odbył się międzyszkolny konkurs „Kochaj Przyrodę – Oszczędzaj Wodę” dedykowany uczniom o specjalnych potrzebach edukacyjnych z klas 4-8. Do konkursu zgłosiło się 25 uczestników z 10 gdańskich szkół.

Konkursowicze odpowiadali na pytania dotyczące właściwości wody czystej, przemian stanów skupienia, występowania wód słonych i słodkich. Mogli się wykazać wiedzą przyrodniczą wymieniając polskie rzeki i zwierzęta żyjące w Bałtyku oraz wiedzą ekologiczną opisując czego nie należy wylewać do kanalizacji lub dlaczego nie należy myć aut nad jeziorem. Ciekawe były ich rady, jak na co dzień oszczędzać wodę.

30 kwietnia 2021r. poznaliśmy wyniki konkursowych zmagań.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Julia P. z SP 85, Jakub J. z SP 85, Michał Ś. z SP 89 i Krzysztof L. z SP 44.

Drugie miejsce otrzymali: Natalia F. z SP 44, Jakub W. z SP 85, Jakub W. z SP 19, Maciej L. z SP 44 i Michał S. z SP 89.

Na trzecim miejscu podium znaleźli się: Sonia K. z SP 44, Igor K. z SP 44, Tymon D. z SP 67, Paulina M. z SP 1 i uczeń naszej szkoły Tymon K.

Wyróżnienia powędrowały do: Wiktorii K. z SP 39, Tytusa Ś. i Krzysztofa J. z SP 27 oraz do Radosława M. z SP 47.

Każdy uczestnik otrzymuje drobny upominek, a laureaci i wyróżnieni nagrody rzeczowe ufundowane m.in przez GIWK i Radę Rodziców SP 79. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!

Organizatorzy: Gabriela Brylowska, Magdalena Bocheńska