Koszykówka 3x3 w SP 79 – zajęcia pokazowe.

W czwartek , 1 grudnia 2022 r,  w naszej szkole odbyły się zajęcia pokazowe dla uczniów klas starszych oraz szkolenie nauczycieli wychowania fizycznego z Koszykówki 3x3. Zajęcia poprowadzili  trener  kadry olimpijskiej Polski w koszykówce 3x3 Piotr Renkiel oraz reprezentant  Polski Paweł Pawłowski. Uczniowie dowiedzieli się o podstawowych zasadach gry na jeden kosz i spróbowali swoich umiejętności w konkursie rzutów do kosza oraz krótkiej grze 3x3. Po zajęciach uczniowie otrzymali karty z autografami polskiej kadry koszykarzy 3x3 i mogli zapisać się na profesjonalne treningi koszykówki 3x3.

Po zajęciach dla uczniów, krótkie szkolenie odbyli  nauczyciele wychowania fizycznego, którzy dokładnie poznali przepisy gry na jeden kosz oraz  ćwiczenia i zasady koszykówki 3x3 podczas praktycznych zajęć.

Miejmy nadzieję, że ta olimpijska dyscyplina na stałe zawita na naszych zajęciach wychowania fizycznego i zajęciach sportowych . Potrzebny jest tylko 1 kosz i kawałek boiska, aby aktywnie i z korzyścią dla zdrowia spędzić czas. Wszystkich chętnych , którzy chcą się rozwijać w kierunku koszykówki na jeden kosz, zapraszam na treningi organizowane przez Akademię Koszykówki 3x3 w ramach programu FitKlasa Basket 3x3.