W tegorocznej  edycji  ogólnopolskiego Wielkiego  Maratonu Czytelniczego, konkursu pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty, na wszystkich czterech poziomach wiekowych - trzech dla uczniów szkół podstawowych, jednego dla uczniów szkół ponadpodstawowych  - wzięło  udział  7752  maratończyków z 309 placówek.

Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego, po  weryfikacji  protokołów  zbiorczych przesłanych przez szkolnych opiekunów konkursu, przyznała 324 tytuły laureata i 333 tytuły finalisty. Ponadto wyróżniła 396 uczniów z najlepszymi wynikami w szkołach, w których nie było laureatów i finalistów.

Z ogromną radością przyjęliśmy informację, że dwanaścioro naszych uczniów znalazło się w gronie nagrodzonych.

Laureatami konkursu zostali:

Jan Bąk kl. 3a

Zuzanna Irzabek kl. 7e

Konrad Jabłonowski kl. 4c

Aleksander Kamiński – Żak kl. 4a

Marcelina Ostrowska kl. 3b

Zuzanna Ostrowska kl. 7e

Piotr Tłoczyński kl. 7b

Tytuł finalisty uzyskali:

Gaia Di Marco kl. 7b
Aniela Irzabek kl. 6c

Lena Letkiewicz kl. 5b

Justyna Tłoczyńska kl. 6c

Gabriela Wysoczan kl. 3b

Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim tegorocznym maratończykom za wytrwałość w czytelniczych zmaganiach i za współpracę w dzieleniu się trudnymi do zdobycia książkami.

Z powodu pandemii uroczysta gala wręczenia nagród nie odbędzie się. Nagrody dla maratończyków, ufundowane przez miasto Gdańsk, odbiorą od Organizatorów szkolni opiekunowie WMC.

Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w  kolejnej edycji maratonu w nowym roku szkolnym 2021/2022!

Szczegółowe podsumowanie maratonu i listy nagrodzonych dostępne są  pod linkiem:

Szkolni opiekunowie WMC

Justyna Mazurczyk, Elżbieta Kulka