9 maja 2019r. w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyło się uroczyste zakończenie całorocznego, ogólnopolskiego konkursu - Wielkiego Maratonu Czytelniczego, przebiegającego pod Patronatami Honorowymi: Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska.

W naszej szkole w tym roku szkolnym do maratonu przystąpiło 28 uczniów z klas II – III, 22 z klas IV – VI i jedna uczennica z klasy ósmej. Miło nam poinformować, że trzynaścioro naszych maratończyków zostało nagrodzonych podczas uroczystej gali.

Tytuł laureatów uzyskali: Paweł Bandosz z kl. 3a, Aleksandra Krawczykiewicz z kl. 6c,  Zuzanna Irzabek z kl. 5e oraz Wiktoria Lewandowska z kl. 8c.

Finalistami zostali: Adam Kowalczyk z kl. 3b, Konrad Jabłonowski z kl. 2c, Aniela Irzabek z kl. 4c, Mateusz Olech z kl. 5d, Maja Hetmanowska z kl. 5e i Hieronim Fabiński z kl. 5e.

Wyróżnienie zdobyli: Jan Ciechanowicz z kl. 5c, Zuzanna Ostrowska z kl. 5e i Weronika Tyszko z kl. 6a.

W tegorocznej VII edycji WMC dla najmłodszych „Spotkacie nowych przyjaciół” uczestniczyło 2000 maratończyków ze 146 szkól. Po weryfikacji protokołów końcowych komisja konkursowa przyznała 89 tytułów laureata (progi punktowe: 147 – 132), 119 tytułów finalisty (131 – 124) oraz 167 wyróżnień (123 – 119).

W jubileuszowej X edycji WMC dla uczniów klas IV – VI „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” brało udział 2410 uczniów z 250 szkól. Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego przyznała 76 tytułów laureata (progi punktowe: 147 – 131), 143 tytuły finalisty (130 – 121) i 242 wyróżnienia (120 – 112).

Do VIII edycji WMC „W lustrze książki” adresowanej do uczniów klas VII – VIII i III klasy gimnazjum zgłosiło się 214 szkół z Polski i jedna szkoła z Leicester w Wielkiej Brytanii.  Łącznie udział w Maratonie wzięło ok. 1700 uczestników.

Serdecznie gratulujemy wszystkim szkolnym maratończykom: wytrwałości w czytelniczych zmaganiach, współpracy w dzieleniu się trudnymi do zdobycia książkami oraz uzyskanych nagród.

Podziękowania kierujemy także w stronę rodziców, którzy motywowali i wspierali swoje dzieci.

Kolejny maraton już niedługo – w nowym roku szkolnym 2019/2020.

Już dziś serdecznie zapraszamy!