W czwartek, 21 marca 2019r. odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Zapraszamy do udziału w konkursie chętnych uczniów klas od 2 do 8.

W tym roku szkolnym nieprzekraczalnym terminem wpłaty wpisowego jest 10 stycznia 2019r. Koszt udziału w konkursie - 9zł

Wpłaty należy dokonać u nauczycieli matematyki (lub wychowawców klas 2-3).

Warunkiem udziału w konkursie jest podpisanie przez rodzica/opiekuna prawnego musi podpisać Oświadczenia - tutaj

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" w niezawodny sposób integruje dzieci i młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie niemal wszystkich krajów Europy, a nawet uczniowie z Chin, Kanady, Australii, Rosji, RPA rozwiązują takie same zadania, a laureaci mają możliwość spotkań na wspólnych obozach i wędrówkach po świecie. Konkurs ten stał się sprawdzoną formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej i przyczynia się do wzbudzenia zainteresowania tym przedmiotem.