„Dzień Tumbo” jest częścią programu „Tumbo Pomaga” Fundacji Hospicyjnej, którego celem jest psychologiczne wsparcie osieroconych dzieci i nastolatków. Fundacja Hospicyjna jest gdańską organizacją, prowadzącą Hospicjum im. Ks. E. Dudkiewicza SAC.

Od 13 lat przy fundacji działa Fundusz Dzieci Osieroconych ,,Tumbo Pomaga” udzielający wsparcia socjalnego dzieciom osób, które odeszły pod opieką hospicjów, oraz wsparcia psychologicznego wszystkim dzieciom i młodzieży po stracie. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: www.tumbopomaga.pl

W naszej szkole “Dzień Tumbo” organizowany był 22 listopada 2019r. Podczaj akcji charytatywnej organizowany był kiermasz, kawiarenka, stoisko z watą cukrową oraz pomarańczami. Wśród atrakcji znalazł się turniej szachowy, gdzie do walki stanęli rodzice i dzieci. Gwiazdą naszej akcji był Igor Konieczny, finalista 11 edycji programu Mam Talent!

W części artystycznej znalazły się również występy naszych uczniów oraz licytacja wspaniałych gadżetów. Nie zabrakło również niesamowitego gościa - Słonika Tumbo!

Obszerna galeria z naszego Dnia Tumbo dostępna jest tutaj

Informację o zebranej kwocie podczas akcji charytatywnej zamieścimy już wkrótce!