Podsumowanie konkursu międzynarodowego Wielkiego Maratonu Czytelniczego pod honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta  Miasta Gdańska

Do tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego na wszystkich czterech poziomach wiekowych  -trzech dla uczniów szkól podstawowych, jednego dla uczniów szkół ponadpodstawowych -  zgłosiło się łącznie 697 placówek z ośmiu polskich województw:  lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, a także z Wielkiej Brytanii. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 7772 uczniów.

Wyniki VIII edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego „Spotkacie nowych przyjaciół” dla uczniów  klas II –III szkół podstawowych

W tegorocznej edycji  WMC „Spotkacie nowych przyjaciół”  uczestniczyło 199 placówek. Maraton ukończyło 3327 uczniów. Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego w składzie: Agata   Markiewicz-Babło,    Ewa  Niechwiedowicz,  Małgorzata  Niechwiedowicz,  Zbigniew Walczak po weryfikacji protokołów zbiorczych i wybranych arkuszy testowych przesłanych przez poszczególne placówki przyznała: 106 tytułów laureata, 143 tytuły finalisty oraz 112 wyróżnień .

Do VIII edycji konkursu przystąpiło 27 uczniów z naszej szkoły.

Tytuł laureata uzyskało 2 uczniów:

Konrad J. z klasy 3c

Bartosz K. z klasy 3a

Tytuł finalisty przyznano 3 uczniom:

Aleksandrowi  K. – Ż. z klasy 3a

Gabrieli W. z klasy 2b

Jakubowi K. z klasy 2b

Wyróżnienie otrzymali uczniowie:

Jan B. z klasy 2a

Natalia D. z klasy 2a

Wyniki XI edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego „ Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych

Do tegorocznej edycji WMC „ Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” zgłosiło się 227 placówek. W Maratonie uczestniczyło 2654 uczniów. Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego, w składzie jak wyżej, przyznała 84 tytuły laureata, 158 tytułów finalisty i 121 wyróżnień.

W tegorocznym maratonie uczestniczyło 12 uczniów z naszej szkoły.

Tytuł laureata uzyskało 5 uczniów:

Paweł B. z klasy 4 a

Zuzanna I. z klasy 6 e

Aniela I. z klasy 5 c

Zuzanna O. z klasy 6 e

Maja H. z klasy 6 e

Tytuł finalisty uzyskał Mateusz O. z klasy 6 d.

Wyniki IX edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego „W lustrze książki”  dla uczniów klas VII - VIII szkół podstawowych

Do tegorocznej edycji WMC „W lustrze książki” zgłosiło się 206 placówek. Maraton ukończyło  1144 uczniów.     Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego przyznała 94 tytuły laureata, 101 tytułów finalisty oraz  133 wyróżnienia.

W konkursie uczestniczyło 5 uczniów z naszej szkoły.

Tytuł laureata uzyskała Aleksandra K. z klasy 7 c, tytuł finalisty – Weronika T. z klasy 7 a.

Nagrody książkowe dla zwycięskich Maratończyków ufundowało Miasto Gdańsk.

UWAGA! O  terminie  i  sposobie wręczenia  nagród  oraz dyplomów Organizator poinformuje w osobnym komunikacie.

Więcej informacji o wynikach WMC zamieszczono pod linkiem: http://wbpg.org.pl/tresc/wielki-maraton-czytelniczy

Dziękujemy wszystkim maratończykom z naszej szkoły za udział w tegorocznych edycjach konkursu, a Rodzicom za wspieranie dzieci, motywowanie ich do czytania, za pomoc w pozyskiwaniu książek.

Szkolni opiekunowie WMC

Justyna Mazurczyk, Elżbieta Kulka