Kochani!

Od 17 maja 2021r.  po półrocznej przerwie wracamy do szkoły do nauki hybrydowej, a już od 31 maja do nauki stacjonarnej dla wszystkich klas. Długo czekaliśmy na ten moment i z radością powitamy Was w progach naszej szkoły.

Sytuacja ta jest dla nas wszystkich dużą zmianą, zarówno dla Nauczycieli, Uczniów i Rodziców – dla niektórych jest to moment wyczekiwany, inni nie chcą wrócić do nauki stacjonarnej.

Uczniowie boją się ponownych spotkań, konfrontacji, nadrabiania zaległości czy pogorszenia ocen zdobytych podczas nauki on - line.  Dlatego poprosiliśmy nauczycieli o nierozliczanie uczniów z nauki on – line (zaległych notatek i sprawdzianów, sprawdzania zeszytów). Chcemy zwracać uwagę przede wszystkim na odnowienie relacji rówieśniczych, kontakty społeczne, dobre samopoczucie i poczucie bezpieczeństwa. Niech wszyscy zapamiętają czas powrotu do szkoły jako coś wyjątkowego – czas wzajemnych spotkań i dobrej atmosfery.

Bez Was Drodzy Nauczyciele i  Uczniowie nasza szkoła była pusta, smutna i cicha. Wszyscy cieszymy się, że znów się zobaczymy. Pamiętajcie proszę, że drzwi naszych gabinetów są zawsze otwarte, zawsze możecie z nami porozmawiać, zwierzyć się z problemów, podzielić radością. Chcielibyśmy, aby szkoła była miejscem przyjaznym dla każdego z Was.

Chcielibyśmy, aby wszyscy wrócili do szkoły z radością i bez stresu. Będziemy starali się udzielić Wam potrzebnego wsparcia. Jesteśmy świadomi, że dobra szkolna atmosfera zależy od wzajemnego zrozumienia, życzliwości i cierpliwości  - dlatego wiemy, że możemy na Was liczyć.

Do zobaczenia.

Dyrekcja Szkoły.

Michał Zapolski – Downar

Paulina Promińska

Sławomir Stankiewicz

Harmonogram powrotu uczniów do szkoły:

W dniach 17 – 21.05.2021r. do szkoły wracają uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych. Uczniowie klas siódmych i ósmych pozostają na nauce zdalnej.

- klasa 4A – sala 101

- klasa 4B – sala 102

- klasa 4C – sala 103

- klasa 4D – sala 104

- klasa 5A – sala 105

- klasa 5B – sala 106

- klasa 6A – sala 206

- klasa 6B – sala 214

- klasa 6C – sala 200

- klasa 6D – sala 202

- klasa 6E – sala 204

Na zajęcia komputerowe idziemy do sali komputerowej.

W dniach 24 i 28.05.2021r. (poniedziałek i piątek) – na naukę do szkoły przychodzą uczniowie klas siódmych i ósmych. Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych – uczą się on – line z domu.

- klasa 7A – sala 101

- klasa 7B – sala 102

- klasa 7C – sala 103

- klasa 7D – sala 104

- klasa 7E – sala 105

- klasa 7F – sala 106

- klasa 8A – sala 204

- klasa 8B – sala 203

- klasa 8C – sala 214

- klasa 8D – sala 202

Na zajęcia komputerowe idziemy do sali komputerowej.

Od 31.05.2021r wszyscy uczniowie wracają do szkoły wg. planu i wg sal przydzielonych we wrześniu.

Obiady będą wydawane bez zmian.

W dniach 25 – 27.05.2021r. odbywają się Egzaminy klas 8. W tych dniach uczniowie klas I – VII nie mają zajęć dydaktyczno – opiekuńczo – wychowawczych.

W szkole w dalszym ciągu obowiązywać będzie reżim sanitarny – dezynfekcja i mycie rąk, noszenie maseczek w częściach wspólnych.

Klasy 4 i 5 wchodzą  do szkoły wejściem od strony boisk szkolnych.

Klasy 6 wchodzą do szkoły wejściem od strony placu zabaw.