Dzień dobry!  

Jesteśmy licealistkami z Gdańska, a dokładnie z II Liceum Ogólnokształcącego oraz XV LO, które w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, stworzyły „Projekt Unique”.  

Celem naszego projektu jest pomoc osobom zmagającym się z brakiem akceptacji siebie i swojego wyglądu oraz zaniżoną samooceną. Wiemy, że jest to niestety dość powszechny i trudny temat dla większości ludzi w etapie dorastania. Mamy świadomość, że codzienna styczność z mediami, które narzucają jeden, konkretny kanon piękna, może powodować kompleksy i sprawiać, że będziemy się źle czuć w swoim ciele. Pragniemy, aby każdy zaakceptował siebie takim, jakim jest. Dlatego staramy się normalizować odmienności, a także pokazać to, że każdy jest inny a przez to wyjątkowy!  

Naszą działalność prowadzimy na portalach społecznościowych- Instagramie oraz Facebooku. Tematyka, którą zajmujemy się na co dzień, jest bardzo różnorodna, przez co na naszych profilach, każdy znajdzie coś dla siebie. Pokazujemy tam, że nasza samoakceptacja albo jej brak może wywodzić się z różnych aspektów naszego życia, o których możemy nie zdawać sobie nawet sprawy. Oprócz dużej dawki wiedzy merytorycznej na naszych kontach udostępniamy także zadania i gry, aby zaktywizować naszych obserwatorów.  

Temat samoakceptacji jest dla nas niezwykle ważny, dlatego też marzymy, aby nasze przesłanie o tym, że każdy jest UNIQUE dotarło do jak największej liczby osób!  

W związku z tym zapraszamy do obserwowania naszych działań! Pozdrawiamy! Zespół Unique! 

Nasze konto na FB  https://www.facebook.com/Projekt-Unique-115104887076843/about/ 

Profil na Instagramie https://www.instagram.com/projektunique/