7 stycznia 2019r. w Szkole Podstawowej nr 85 na Jasieniu odbył się turniej finałowy Mistrzostw Gdańska Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej. Do turnieju finałowego awansowały szkoły: SP85, SP8, SP19 oraz nasza szkoła.

W meczu półfinałowym nasza szkoła zagrała z SP19, który wygrała łatwo w stosunku 2-0.

W wielkim finale zmierzyliśmy się z gospodarzem zawodów Szkołą Podstawową nr 85. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i obfitował w wiele pięknych akcji po obu stronach. Pierwszego seta lepiej zaczęli gospodarze, ale z każdą minutą nasi uczniowie grali coraz lepiej, w końcówce doszli rywali i przechylili tego seta na swoją korzyść wygrywając 25-22. Drugi set to walka punkt za punkt do połowy seta. W drugiej części naszym zawodnikom przydarzył się przestój co spowodowało, że gospodarze rozstrzygnęli tą partię 25-17. W meczu mieliśmy remis i o tym kto zostanie Mistrzami Gdańska decydował tie-break grany do 15 punktów. Nasi uczniowie od początku byli bardzo skoncentrowani oraz świetnie realizowali taktykę, co pozwoliło na spokojny przebieg seta od samego początku. Taka gra pozwoliła na wygranie seta 15-8 i zabranie, drugi rok z rzędu, tytułu mistrzowskiego do naszej szkoły :)

Teraz czeka nas walka w finale wojewódzkim, którego zwycięzca pojedzie na finały Mistrzostw Polski.