5 grudnia 2019r. w Atheneum Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego odbyła się konferencja dla przedszkoli, szkół i placówek oświatowych realizujących program Szkoła Promująca Zdrowie nt. „Zdrowy posiłek w domu i w szkole”.

Podczas konferencji wicedyrektor SP 79 – p. Paulina Promińska i szkolny koordynator SzPZ p. Beata Obłońska zaprezentowały działania naszej szkoły w zakresie dobrych praktyk zdrowego żywienia w naszej placówce.

Jako szkoła z dwuletnim Krajowym Certyfikatem SzPZ oraz dziesięcioletnim doświadczeniem w realizacji różnych przedsięwzięć prozdrowotnych zaprezentowałyśmy nasze spostrzeżenia i praktyczne rozwiązania w organizacji żywienia zbiorowego w szkole oraz przybliżyłyśmy działania i realizowane programy mające na celu zwiększenie świadomości uczniów i pozostałych członków społeczności szkolnej w zakresie zdrowego odżywiania.

Podczas konferencji przedstawiono również znowelizowaną Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia dzieci i młodzieży, a specjaliści dietetycy dr Justyna Drabik i pani Agnieszka Danielewicz zwrócili szczególną uwagę na rolę pierwszego posiłku (śniadania) na funkcjonowanie młodego organizmu.

Przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Gdańsku omówili przepisy i normy obowiązujące w zbiorowym żywieniu. Odbyło się również wręczenie Wojewódzkich Certyfikatów „Szkoła Promująca Zdrowie” oraz wręczenie aktów przynależności przyjęcia do Pomorskiej Sieci Szkół/Przedszkoli Promujących Zdrowie.

Pomorski Kurator Oświaty p. Małgorzata Bielang i Wojewódzki Koordynator Sieci Szkół Promujących Zdrowie p. Teresa Burczyk serdecznie podziękowały wszystkim prelegentom i uczestnikom konferencji oraz życzyły sukcesów i wytrwałości w tak ważnych działaniach wspierających zdrowy rozwój fizyczny i psychiczny naszych podopiecznych.

Możemy być dumni, że nasza szkoła może być przykładem dla innych szkół.

Wicedyrektor szkoły Paulina Promińska

Szkolny koordynator SzPZ – Beata Obłońska