W czwartek, 26 października 2023r. troje uczniów z klasy 5b wraz z nauczycielem bibliotekarzem reprezentowali naszą szkołę w spotkaniu ze szwedzkim pisarzem i ilustratorem książek dla dzieci, Jakobem Wegeliusem.

Pisarz przybył do Polski na zaproszenie wydawnictwa Zakamarki, które wydało 3 książki tego szwedzkiego autora: „Legenda o Sally Jones”, „Małpa mordercy” i „Esperanza”. Spotkanie, w niesamowicie ciekawy sposób, prowadziła tłumaczka wszystkich książek pana Wegeliusa – pani Agnieszka Stróżyk.

Do naszej biblioteki szkolnej wybraliśmy najnowszą książkę: „Esperanza”. Głównym bohaterem jest Halidon, sztukmistrz na monocyklu, który choć jest niewielkiego wzrostu, ma wielkie serce a najważniejsza w życiu jest dla niego przyjaźń.

Jeśli jesteście ciekawi przygód Halidona zapraszamy do wypożyczenia „Esperanzy” w naszej szkolnej bibliotece - mamy niezwykły egzemplarz, bo z autografami autora i tłumacza książki.