SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI

SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W SP 79

W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Samorząd Uczniowski współdziała z Dyrekcją, Nauczycielami i Radą Rodziców.

Jego głównym celem jest wpajanie uczniom demokratycznych norm współżycia i zachęcanie do podejmowania działań na rzecz klasy i szkoły.

W pierwszym semestrze udało nam się zrealizować wszystkie zadania wynikające z planu pracy SU, ustalonego na pierwszym zebraniu, biorąc pod uwagę okres pandemii i związane z nią restrykcje.

Wszystkie zadania i wysiłki miały i mają na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego podczas pracy on-line i zrobienia czegoś dla innych.

Wrzesień:

· Dnia 29.09.2020 r. odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego, w wyniku których: przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Tomasz Okraszewski, zastępcą Weronika Makowska, sekretarzem Martyna Tylek, opiekunem samorządu został nauczyciel: Beata Skoczek

· Opracowano plan pracy Samorządu Uczniowskiego z uwzględnieniem działań podczas pandemii,

· Dokonano przydziału funkcji w nowej Radzie Samorządu,

· Kontynuowano program ogólnopolski „Szkoła Demokracji”.

Październik:

· 6.10.2020r. odbyło się spotkanie nowo wybranego Samorządu Uczniowskiego z dyrekcją,

· Nawiązanie współpracy on-line z gospodarzami klas (utworzenie czatu gospodarzy klas),

· Opublikowano na stronie naszej szkoły oraz Facebook, życzeń z okazji Święta Edukacji Narodowej,

· Przeprowadzono 3 spotkania (on-line) w ramach współpracy Rady Samorządu Uczniowskiego (wraz opiekunem SU) z przedstawicielami klas.

Listopad :

· Konsultacje Rady Samorządu Uczniowskiego i opiekuna SU z przedstawicielami klas,

(on-line) w sprawie organizacji Święta Niepodległości podczas pandemii,

· Uwieńczeniem naszych spotkań on-line, było utworzenie hasła promującego Polskę oraz patriotyzm, w celu uświadomienia całej społeczności szkolnej jak ważny jest dla nas wszystkich patriotyzm. Nasze hasło to: #niepodległa2020

Informacje dotyczące działania zostały opublikowane na Stronie Internetowej szkoły oraz Facebook.

Grudzień:

· Trzy spotkania on-line Rady SU z przedstawicielami klas oraz nauczycielami klas młodszych , w celu przygotowania konkursu mikołajkowego,

· Przeprowadzenie, koordynowanie i podsumowanie konkursu mikołajkowego

pt.” I Ty możesz zostać Mikołajem”,

· Opublikowanie zdjęć wraz z opisem na Stronie Internetowej szkoły oraz Facebook,

· Opublikowanie życzeń na Stronie szkoły i Facebook z okazji Świąt.

Styczeń:

· Odbyło się zebranie on-line Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem SU, na którym zostały omówione sprawy bieżące i przygotowanie planu działań w II semestrze w roku szkolnym 2020/21.

Luty

· Zorganizowano Walentynki: 8 lutego 2021r. w naszej szkole została wystawiona skrzynka na kartki walentynkowe.

· 15 lutego 2021r. (poniedziałek) poczta walentynkowa została wręczona Adresatom - Uczniom klas 0-3, którzy podczas pandemii pracowali w szkole.

· Zorganizowanie korepetycji uczniowskich online.

Marzec

· Odbyło się zebranie on-line Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem SU, na którym zostały omówione sprawy bieżące.

· Zorganizowanie obchodów Dnia Ziemi – pod hasłem „Przywróć Naszą Ziemię”.

· Zorganizowanie konkursu ” Podziel się, jak Ty dbasz o Planetę na co dzień.

· Zorganizowanie konkursu z okazji Majowych Świąt.

Czerwiec

· Odbyło się zebranie on-line Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem SU, na którym zostały omówione sprawy bieżące i przygotowanie sprawozdania w roku szkolnym 2020/21.

Beata Skoczek