Samorząd Uczniowski współdziała z Dyrekcją i Nauczycielami. Jego głównym celem jest wpajanie uczniom demokratycznych norm współżycia i zachęcanie do podejmowania działań na rzecz klasy i szkoły.

W roku szkolnym 2018/19 udało nam się zrealizować wiele przedsięwzięć, które wynikały z naszego planu pracy ustalonego na pierwszym zebraniu. Wszelkie działania i podejmowane wysiłki miały i mają na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego, próbę zagospodarowania uczniom wolnego czasu i zrobienia czegoś dla innych.

Dlatego też tak ważna jest aktywna działalność członków samorządu i taką działalność najlepiej widać patrząc na to, co udało się zrealizować.

Październik:

Odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego, w wyniku których: przewodniczącym samorządu uczniowskiego została Julia Majewska, pierwszym zastępcą Weronika Makowska, sekretarzem Michał Krogulec, opiekunem samorządu został nauczyciel Beata Skoczek.

Został opracowany plan pracy Samorządu Uczniowskiego,

Dokonano przydziału funkcji w nowej Radzie Samorządu,

Kontynuacja akcji „Szczęśliwy numerek”,

10.2018 Został przygotowany apel z okazji Święta Edukacji Narodowej

10.2018 Zostały przygotowana dyskoteka.

Uczestniczyliśmy w warsztatach, w których uczestniczyły samorządy uczniowskie z całej Polski. Warsztaty odbywały się na terenie ECS w Gdańsku.

10.2018 Zostaliśmy przyjęci w poczet członków Centrum Edukacji Obywatelskiej z siedzibą w Warszawie – projekt współfinansowany przez USA.

Listopad /Grudzień

11.2018 Został przygotowany apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

Zaliczone I zadanie z obszaru WYBORY dotyczące realizacji ogólnopolskiego projektu CEO

Zagospodarowanie tablicy informacyjnej przy wejściu do szkoły,

Została przygotowana dyskoteka andrzejkowa,

Odbywały się bezpłatne korepetycje uczniowskie,

11.2018 Odbyło się zebranie Samorządu Uczniowskiego Grudzień:

12.2018 Odbyło się zebranie Samorządu Uczniowskiego, a także propagowanie Światowego Dnia AIDS

12.2018 Została przeprowadzona zbiórka charytatywna przy współpracy z Caritas

12.2018 - Zostały przygotowane obchody Dnia Świętego Mikołaja. W tym dniu „Mikołajki” rozdawały cukierki wszystkim 'grzecznym dzieciom'

Styczeń/Luty 2019

01.2017 Odbyło się zebranie Samorządu Uczniowskiego, na którym zostały omówione sprawy bieżące i podsumowanie działań w semestrze I roku szkolnego 2018/2019

Omówione zostały plany pracy na II semestr, w tym kontynuacja działań

w ogólnopolskim projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej w kolejnych obszarach projektu.

Kontynuacja dyżurów – korepetycji uczniowskich

Realizacja kolejnego zadania CEO w obszarze Działania Uczniów i Uczennic. Samodzielnie zorganizowaliśmy działanie z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości, korzystając z pomysłów zamieszczonych na stronie niepodlegla.ceo.org.pl tj. przygotowaliśmy wraz z klasami ósmymi uroczysty apel oraz poczęstunek dla społeczności szkolnej (cukierki). Staraliśmy się bardzo i włożyliśmy dużo pracy i serca w organizację tak ważnego dla nas wydarzenia.

Kontynuacja dyżurów – korepetycji uczniowskich

Spotkanie członków SU w celu przygotowania się do wystąpienia w XIX Sesji Dziecięcej Rady Miasta Gdańska.

Kontynuacja dyżurów – korepetycji uczniowskich

Udział w XIX Sesji Dziecięcej Rady Miasta Gdańska z okazji Światowego Dnia Dziecka. Temat tegorocznej sesji to: „Gdańsk – Miasto Wolności i Solidarności”.

Członkowie SU z SP 79 mieli możliwość wypowiadania się, dyskutowania oraz pracy nad uchwałami. Poznali zasady demokracji, działalności samorządu terytorialnego oraz tworzenia prawa lokalnego. Wnioski oraz pomysły uczniów zostały zapisane

i przekazane Prezydentowi Miasta Gdańska.

W trakcie obrad uczniowie mogli liczyć na pomoc Radnych Miasta Gdańska, którzy wprowadzili młodszych „radnych” w zagadnienia związane z pracą rady, zakresem jej działalności oraz nauczyli się korzystać z elektronicznego systemu do głosowania.

Uczniowie otrzymali upominki oraz Certyfikat Radnego.

Zakończenie prac w kolejnych obszarach projektu ogólnopolskiego CEO.

Kontynuacja dyżurów – korepetycji uczniowskich

Uczestniczyliśmy w Młodzieżowej Radzie Miasta Gdańska, w debacie poświęconej roli młodzieży w kreowaniu polityki i kultury dialogu z przedstawicielami różnych opcji politycznych pt. „Pytam, Rozmawiam, Zyskuję” z okazji obchodów Święta 4 czerwca.

Uczniowie uczestniczący w tym wydarzeniu mieli okazję zobaczyć jaka jest nadzieja na wysoką kulturę polityczną w naszym kraju oraz mieli szansę zmienić język dialogu zarówno w swoim środowisku jak i na forum publicznym.

Zaakceptowane zostały nasze działania w 5 obszarach, w których pracowaliśmy przez cały rok szkolny 2018/2019.

Pracowaliśmy w następujących obszarach:

WYBORY - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 79

KOMUNIKACJA I MEDIA - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 79

DZIAŁANIA UCZNIÓW - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 79

PODEJMOWANIE DECYZJI - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 79

UCZENIE SIĘ I NAUCZANIE - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 79

Centrum Edukacji Obywatelskiej wyróżniło nasze działania.

Oczekujemy na CERTYFIKAT SZKOŁY DEMOKRACJI.

Na zakończenie pracy w roku szkolnym 2018/2019 pragnę podziękować Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Radzie Rodziców i wszystkim uczniom biorącym udział w pracach Samorządu Uczniowskiego za życzliwość, zrozumienie i dobre słowa.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Beata Skoczek