Kolejne zawody za nami. 9 marca 2019r. 4 zawodników klubu SONKEI stanęło do rywalizacji w Ronin Copernicus Cup w Toruniu. Łącznie w turnieju wzięło udział 261 zawodników z 18 klubów.
Nasza skromna męska ekipa spisała się bardzo dobrze, zdobywając 8 medali, w tym aż 5 złotych! Dało nam to 5 miejsce w klasyfikacji, w której wyprzedziły nas o wiele liczniejsze ekipy.
Uczeń naszej szkoły Piotr Misiuk w kumite indywidualnym chłopców 10-11 lat zdobył złoty medal. Również w kata drużynowym 10-11 lat drużyna Sonkei z Piotrem zdobyła złoty medal.

W weekend 15-17 marca 2019r. odbył się VII Grand Prix Tczewa ENERGA KARATE CUP. Turniej zgromadził aż 634 zawodników z 62 klubów, w tym 23 karateków naszego klubu SONKEI. Obok zawodników z Polski do walki stanęli również karatecy z Ukrainy, Rosji, Łotwy, Szwecji Anglii i Finlandii.

Piotr Misiuk z 5d wywalczył złoto w KUMITE INDYWIDUALNYM CHŁOPCÓW 10-11 LAT +40KG  oraz brązowy medal w KATA INDYWIDUALNYM CHŁOPCÓW 10 LAT.

Tak jak w poprzednich zawodach drużyna SONKEI 1 (CHOJNACKI, MISIUK, WAWER) wywalczyła złoty medal w  KATA DRUŻYNOWE CHŁOPCÓW 10 LAT I MŁODSI

Zdobyliśmy łącznie 23 medale, z czego  5 złotych,  6 srebrnych i  12 brązowych. Dzięki takiemu wynikowi zajęliśmy 7 miejsce w klasyfikacji medalowej na 62 kluby!
Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko dalej ciężko trenować, by zdobyć nowe umiejętności  i udoskonalić te już posiadane.

Uczennica klasy 3b Zosia Patoleta zdobyła wraz z drużyną złoty medal w kata drużynowym dziewcząt 10 lat i mniej.