W dniach od 5 do 13 marca 2020r. uczniowie szkół podstawowych i ich rodzice będą mogli przyjrzeć się jak funkcjonują szkoły zawodowe – technika i branżowe szkoły I stopnia i w jakich profesjach kształcą uczniów. Będzie to też okazja, by poznać firmy współpracujące ze szkołami i porozmawiać z praktykami o sytuacji na rynku pracy. Po raz kolejny uczniowie będą mogli sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe w Centrum Rozwoju Talentów.

7 marca w godzinach 12:00-15:00 na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11) odbędą się pierwsze Targi Szkół, na których będą prezentować się wszystkie szkoły zawodowe.

Serdecznie zapraszamy młodzież wraz z rodzicami. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram:

Tydzień zawodowca 5-13 marca 2020r.

• 5 marca:

9:00-14:00 „Dzień Techniki” Szkoły Okrętowe i Techniczne „Conradinum”

• 7 marca:

10.00-11.00 Gala Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej

12.00-15.00 Targi Szkół, dzień prezentacji wszystkich szkół zawodowych, miejsce: Międzynarodowe Targi Gdańskie – AMBEREXPO ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk, 1 piętro

• 9 marca:

9:00-13:00 wizyty w Centrum Rozwoju Talentów w Olivia Business Centre, Budynek Olivia Six

10-13 marca dni otwarte szkół zawodowych:

• 10 marca:

Zespół Szkół Kreowania Wizerunku,

Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo – Usługowych,

Zespół Szkół Energetycznych

• 11 marca:

Zespół Szkół Samochodowych,

Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich,

Szkoły Ekonomiczno – Handlowe,

Zespół Szkół Łączności,

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2,

Zespół Szkół Specjalnych Nr 2;

• 12 marca:

Państwowe Szkoły Budownictwa,

Szkoły Okrętowe i Techniczne CONRADINUM,

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1,

Zespół Szkół Specjalnych Nr 1;

• 13 marca:

Zespół Szkól Morskich,

Zespół Szkół Energetycznych (10.30 - otwarcie nowej pracowni z udziałem Pani Prezydent)