Jako Szkoła Promująca Zdrowie podejmujemy działania , których głównym celem jest umacnianie zdrowia całej społeczności szkolnej, wzmacnianie jej dobrego samopoczucia psychicznegoi fizycznego.

O zdrowie powinniśmy dbać przez całe swoje życie, jednakże w miesiącu kwietniu, przypominamy o podstawowych zasadach dbałości o zdrowie swoje i innych.

Zorganizowany przez zespół ds. promocji zdrowia w SP 79 , Tydzień Zdrowia, ma nam wszystkim przypomnieć i utrwalić zasady zdrowego i aktywnego stylu życia, uświadomić jak ważny jest to aspekt naszego życia, zachęcić do podejmowania właściwych wyborów i działań budujących nasz potencjał zdrowotny na przyszłość.

· Warsztaty zdrowotne : „Nastolatek na zakupach – praktyczna instrukcja kupowania” – klasy VIB, VID i VIIID wzięły udział w warsztatach zorganizowanych w ramach programu „6 -10-14 dla Zdrowia” . Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania w praktyce, dowiedzieli się jak czytać etykiety na produktach, na co należy zwrócić uwagę podczas kupowania produktów żywnościowych, które składniki pokarmowe są korzystne, a które niewskazane dla organizmu. Warsztaty prowadziła Pani Edyta Dutkiewicz – dietetyk i psychodietetyk.

· „Zdrowie na talerzu” w klasach IV - VIII przygotowanie potraw, ciastek, kefirów owocowych, soków przekąsek o wartościowym i zdrowym dla organizmu składzie , zorganizowanie degustacji na holu szkolnym podczas przerwy oraz umieszczenie informacji o walorach zdrowotnych i przepisu przygotowanego zdrowego poczęstunku.

· „Jedz owoce i warzywa , bo to na twe zdrowie wpływa” – klasy 0 – III oprócz przygotowanej witaminowej degustacji , przygotowały część artystyczną na temat walorów zdrowotnych warzyw i owoców.

· Nasze kochane Panie z kuchni wraz z Panią intendentką postanowiły zasilić nasze organizmy w witaminy przygotowując dla nas zdrowe przekąski.

· Aktywne przerwy na świeżym powietrzu, Międzyklasowe Biegi Sztafetowe – zachęcenie do systematycznej aktywności ruchowej.

· Międzyklasowy Konkurs Plastyczny z okazji Tygodnia Zdrowia pod hasłem: „Zdrowy tryb życia na obrazku”.

· Zajęcia , pogadanki w klasach na temat zdrowego stylu życia i budowania własnego potencjału zdrowotnego .

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział w te pełne witamin i pozytywnej energii dni.

Zespół ds. promocji zdrowia w SP 79