27 maja 2019r. przedstawiciele klas 8 naszej szkoły wraz z p. Ewą Gwizdowską szkolnym doradcą zawodowym uczestniczyli w I Metropolitarnej konferencji Odnajdź siebie w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni.

Konferencja "Odnajdź siebie. Doradztwo zawodowe w świetle potrzeb pomorskiego rynku pracy", powstała wraz z Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, International Coach Federation, pod Honorowym Patronatem Prezydentów Gdańska- Aleksandra Dulkiewicz, Gdyni i Sopotu w odpowiedzi na potrzeby uczniów, którzy stoją przed wyborem ścieżki edukacyjno - zawodowej.  

Uczniowie spotkali się z pracodawcami wiodących firm Pomorza, uczestniczyli w panelu dyskusyjnym i prelekcjach znakomitych autorytetów w dziedzinie motywacji, nauki, projektowania kariery, samodzielnego podejmowania decyzji, zrozumienia własnej wartości i potrzeb. Był to czas, który pozwolił zrozumieć młodzieży, że nie tylko dobre zaprojektowanie działań jest ważne, lecz podstawą do spełnienia w zawodzie i wykonywanie go bez szkody dla siebie jest pracowanie z pasją.