9 listopada 2018 r. na terenie naszej szkoły miała miejsce uroczysta akademia zwieńczająca cały tydzień szkolnych obchodów 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Za przygotowanie przedstawienia odpowiedzialni byli wychowawcy i uczniowie klas ósmych, którzy wychowankom, nauczycielom i pracownikom szkoły zaprezentowali wzruszającą i niebagatelną podróż przez historię Polski. Polska-dziewczynka, Polska-młoda dziewczyna, Polska-dojrzała kobieta i końcu Polska-stuletnia staruszka ukazywały różne, niekiedy bardzo trudne momenty dla naszej ojczyzny, przypominając, że z każdego zdarzenia nasz kraj wyniósł wartościową i niepowtarzalną lekcję.

Całość przedstawienia oprawiona pięknymi fragmentami z literatury i wyjątkowymi piosenkami stała się przedstawieniem uniwersalnym. Z jednej strony była jasną i mądrą lekcją historii dla najmłodszych, z drugiej zaś przyczynkiem do refleksji dla nieco starszej widowni, która już teraz, albo już wkrótce we własne ręce brać będzie losy Polski.

Film

Po pięknie przygotowanej lekcji historii, wszyscy uczniowie szkoły - od zeróweczki po klasy ósme, dyrekcja, nauczyciele oraz prazownicy szkoły zebrali się w sali gimnastycznej. Punktualnie o godzinie 11:11 głośno, z ogromnym przejęciem, często ze łzami w oczach odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego.

Film na fb

Film p. Janka Bielawskiego