W piątek, 8 listopada 2019r. uczniowie i pracownicy naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w niezwykłych przedstawieniach przygotowanych z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dla klas młodszych akademię przygotowali uczniowie klasy 2a pod opieką p. Danuty Męczykowskiej (filmik), dla klas starszych wzruszającą sztukę teatralną wystawili uczniowie klasy 6c p. Łukasza Łukaszewskiego z pomocą p. Anety Wollschlaeger. Chór szkolny pod przewodnictwem p. Reginy Bukowskiej- Jopek wystąpił w obu przedstawieniach.

Wszyscy zaśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego, a dyrektor szkoły pan Michał Zapolski- Downar zaprosił wszystkich uczniów wraz z rodzinami do wspólnego udziału w Paradzie Niepodległości w Gdańsku Głównym.