Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów z klas II – VIII do uczestnictwa w tegorocznych edycjach ogólnopolskiego konkursu czytelniczego pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Prosimy o zapisanie się do 17 września 2020r. u nauczycieli bibliotekarzy, wychowawcy klasy lub nauczyciela polonisty. Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu i tegoroczną listę lektur. Po zapoznaniu się z regulaminem prosimy o wypełnienie przygotowanej przez Organizatora zgody i przekazania jej wychowawcy lub oddanie w bibliotece szkolnej. Życzymy wszystkim maratończykom radości płynącej z czytania.

Uwaga! Organizatorzy Wielkiego Maratonu Czytelniczego nie zapewniają uczestnikom lektur. Zdobycie wskazanej książki należy do Maratończyków! Biblioteka szkolna dysponuje po jednym egzemplarzu niektórych pozycji.

ALFABETYCZNA LISTA LEKTUR WMC 2020/21

Spotkacie nowych przyjaciół (uczniowie klas II –III):

1. Bednarek Justyna, Babcocha
  2. Czerwińska - Rydel Anna, Słońcem na papierze. Wesoła opowieść o Kornelu Makuszyńskim

UWAGA!

Książka  wyszła  też  pod  tytułem:  Słońcem  na  papierze.  Niezwykłe  losy  Kornela Makuszyńskiego

1. Kołyszko Wojciech, Smutek i zaklęte miasto
  2. Pałasz Marcin, Wszystko zaczyna się od marzeń
  3. Ryrych Katarzyna, Wilczek
  4. Vestly Ann - Cath, 8+2 i sztormowy wiatr
  5. Zubrzycka Elżbieta, Filip, lis i magia słów

Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca (uczniowie klas IV –VI):

1. 1.Bąkiewicz G., Szymeczko K., Wakuła P., Piastowskie orły. 10 opowiadań z czasów Piastów
  2. Beręsewicz Paweł, Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek
  3. Hunter Erin, Wojownicy. Ucieczka w dzicz
  4. Kielecka Krystyna, Gieśki
  5. Ryrych Katarzyna, Mała wojna
  6. Milewska Marta, Po co nam ta szkoła
  7. Szczygielski Marcin, Bez piątej klepki

W lustrze książki (uczniowie klas VII-VIII):

1. Hitchcock Fleur, Morderstwo w środku zimy
  2. Kapuściński Ryszard, Znika czas [w tegoż:] Podróże z Herodotem
  3. Kossak–Szczucka Zofia, Król Trędowaty
  4. Szymeczko Kazimierz, W pogoni za czarną hondą
  5. Wohlleben Peter, Sekretne życie drzew
  6. Ossendowski Antoni R., W polskiej dżungli
  7. Zusak Markus, Złodziejka książek

Szkolni opiekunowie maratonu:

Justyna Mazurczyk

Elżbieta Kulka

Regulamin, lista lektur (w tym na wrzesień) oraz zgoda na udział w konkursie poniżej.