W tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2022/23 (ogólnopolski konkurs czytelniczy pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydent Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego) wzięło udział 8710 uczniów. W naszej szkole do maratonu przystąpiło 42 uczniów z klas 2-8. Z ogromną radością przyjęliśmy informację, że trzynaścioro naszych uczniów zostało laureatami konkursu, a siedmioro finalistami. Tytuł laureata zdobyli: Jan Bąk kl. 5a , Anna Krembuszewska kl. 5b, Marcelina Ostrowska kl. 5b, Gabriela Wysoczan kl. 5b, Konrad Jabłonowski kl. 6c, Platon Dryga kl. 6c, Jakub Walaszczyk kl. 6d, Małgorzata Drzewiecka kl. 8a, Aniela Irzabek kl. 8c, Dobrosława Szlagowska kl. 8c, Marta Sznejder kl. 8c, Justyna Tłoczyńska kl. 8c, Amelia Wilińska kl. 8c.

Finalistami zostali: Nadia Dul kl. 2c, Bruno Malitka kl. 2b, Miranda Mikołajczak kl. 2b, Anna Dunowska kl. 4b, Anna Werner kl. 4b, Jakub Kaczan kl. 5b, Maciej Pakura kl. 6b.

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za wytężoną, całoroczną pracę! Dziękujemy również rodzicom i opiekunom wspierającym swoje pociechy!

Nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców, szkolni maratończycy otrzymają w dniu rozdanie świadectw.

Szkolne opiekunki WMC

Szczegółowe informacje dotyczące wyników Maratonu znajdują się na stronie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.