Milena Zdanowicz, Małgosia Drzewiecka i Mateusz Drzewiecki zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu na grę planszową pt. „Inżynierowie dla niepodległej Polski”.

Uczniowie pracowali od września: wyszukiwali informacje o polskich wynalazcach sprzed stu lat, o wynalazkach i ich zastosowaniach, opracowywali zasady gry, stworzyli kilka rodzajów kart z pytaniami, pionki z modeliny, a trójwymiarową planszę wydrukowali na drukarce 3D

Po przejściu półfinałów, w styczniu, wzięli udział w weekendowych warsztatach online, na których specjaliści - twórcy gier, dzielili się swoją wiedzą.

Efekty ich wytrwałej pracy zostały docenione. Za grę „Piramida wynalazków” nasi uczniowie otrzymali 3 miejsce!

18 maja 2022r. zwycięzcy udali się na galę wręczenia nagród do Warszawy, do siedziby organizatora – Naczelnej Organizacji Technicznej. Na sali, oprócz laureatów dwóch konkursów, uczniowie spotkali się z naukowcami. Było uroczyście i bardzo miło. Konkursowi patronowało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Odwiedzając stolicę skorzystaliśmy z okazji, by popatrzeć na Warszawę z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki mieszczącego się na 30 piętrze. Jak na młodych twórców przystało, spędziliśmy też czas na poznawaniu świata nauki w Centrum Nauki Kopernik.

Serdecznie gratulujemy Milenie, Małgosi i Mateuszowi wysokiego wyniku i życzymy dalszych sukcesów w rozwoju kreatywności na polu naukowym!