Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie.
Przypominamy, że do 10 lipca 2020r. do godz. 15.00 należy złożyć do szkoły ponadpodstawowej wniosek oraz świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Po tym terminie dziecko będzie mogło brać udział dopiero w rekrutacji uzupełniającej na wolne miejsca w szkołach.
Kandydat do szkoły ponadpodstawowej zakłada konto w systemie, wprowadza swoje dane, wybiera klasy na liście swoich preferencji, drukuje podanie i zanosi je do szkoły pierwszego wyboru. W związku z istniejącym zagrożeniem epidemicznym, podanie może zostać przesłane pocztą lub podpisane i przesłane przez ePUAP. Kandydaci do publicznych młodzieżowych szkół ponadpodstawowych mogą składać dokumenty do co najwyżej pięciu szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Gdańsk - termin do 10 lipca!!!
UWAGA: Nie ma ograniczenia liczby wybieranych klas w ramach pięciu szkół, do których chciałbyś się dostać. Im więcej klas wybierzesz, tym większe będziesz miał szanse na dostanie się do szkoły!!!
Zmieniony harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych wskazuje na dzień 10 lipca, jako moment zakończenia składania wniosków i świadectw przez kandydatów. Następnie w terminie 31 lipca – do 4 sierpnia br. – rozpocznie się czas na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.
Prosimy o wybieranie szkół i życzymy powodzenia w rekrutacji wszystkim naszym absolwentom.
Pozdrawiam serdecznie.
Poniżej przekazujemy link do harmonogramu: