Jak każdego roku szkolnego społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 79 wybiera nowy samorząd.

28 września 2018r. w naszej szkole  zostały przeprowadzone Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019. Były one poprzedzone kampanią wyborczą.

Została powołana Komisja Wyborcza w składzie: Zuzia Wojnarowska klasa VIII C, Maja Kiszkurno kl. VIII C, Piotr Kuras kl. VIIID, Zuzia Kukuryka kl. VI A, Hania Kiszkurno kl. VIA, Maja Zapolska – Downar kl. VI B, Lena Wesołowska kl. VIB, Adam Wyrzykowski kl.VIIID, Kuba Jankowski Kl.VIIID, Ziemowit Stach kl.VIIID, Marcel Kapuściński kl.VIIID, Barbara Jaśkowiak kl.VIB, Klaudia Drobińska kl.VIB, Ola Paszka Kl.VIB, Paweł Jasnoch kl.VIIID .
Młodzi wyborcy odwiedzali Lokal Wyborczy w godzinach: 7.20 - 13.30. Po zakończeniu głosowania komisja dokonała zliczenia oddanych głosów, a  wyniki głosowania zostały przekazane do pana dyrektora Michała Zapolskiego - Downar oraz oficjalnie podane do wiadomości uczniów i grona pedagogicznego.
Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Julia Majewska

Zastępca Przewodniczącego Samorządu     - Weronika Makowska

Sekretarz                                                - Michał Krogulec

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Beata Skoczek