Wyprawka do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 79 w Gdańsku - rok szkolny 2020/2021

1. Tornister lekki, pakowny, sztywny lub z usztywnioną wkładką przylegającą do pleców dziecka.

2. Obuwie zmienne obowiązujące na terenie szkoły – proponujemy: obuwie sportowe z antypoślizgową, białą podeszwą, na przylepiec lub wiązane na sznurówki, jeśli dziecko potrafi je zawiązać (trampki, tenisówki) z workiem, który dzieci będą pozostawiały w szatni szkolnej.

3. Strój gimnastyczny na zajęcia sportowe w podpisanym, ściąganym na sznurek worku: bluzeczka biała, bawełniana z krótkim rękawem, spodenki gimnastyczne czarne lub granatowe i białe skarpetki.

4. Piórnik wyposażony w następujące przybory: dwa ołówki HB, gumka, temperówka, miękkie kredki ołówkowe, nożyczki (zaokrąglone ostrze), klej w sztyfcie/mały/ – tak wyposażony piórnik dziecko przynosi do szkoły codziennie.

5. Zeszyty 16 – kartkowe: w wąskie linie z kolorową liniaturą - 2 szt. i w kratkę -2 szt.

6. Zeszyt 16 kartkowy w kratkę, który posłuży do korespondencji z rodzicami (od pierwszego dnia nauki). W zeszycie tym na pierwszej stronie proszę umieścić następujące informacje: imię i nazwisko dziecka, adres zamieszkania, telefon kontaktowy do rodziców oraz nazwisko wychowawcy. Na kolejnej stronie proszę umieścić plan lekcji dziecka, który otrzymacie Państwo we wrześniu.

7. Pomoce i przybory, które zostaną w klasie: klej w sztyfcie /duży/- 2 szt., blok techniczny z białymi kartkami A-4 -2 szt. i kolorowymi kartkami A-4 - 2 szt., plastelina /firma Astra/, farby plakatowe-12 kolorów /firma Astra/, pędzle do malowania różnej grubości (cienki, średni, gruby), podkładka do prac plastycznych, pojemnik na wodę, pastele olejne, kredki świecowe /firma Bambino/, ryza papieru A-4, 3 teczki tekturowe zapinane na gumkę, zestaw bibuł karbowanych, wycinanki A-4- 2 szt., koszulki foliowe A-4 -20 szt./bez podpisu/, mazaki zapakowane w piórnik typu kosmetyczka, chusteczki higieniczne w kartonie, 1 rolka ręcznika papierowego, chusteczki zwilżane- opakowanie przynajmniej 70 szt.

8. Prosimy o wykonanie dziecku zdjęcia do legitymacji szkolnej i dostarczenie opisanego w pierwszym tygodniu nauki / imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia oraz adres zamieszkania/.

PROSIMY, ABY WSZYSTKIE MATERIAŁY I PRZYBORY ZOSTAŁY PODPISANE IMIENIEM I NAZWISKIEM DZIECKA.

Karta z danymi dziecka poniżej, w plikach do pobrania.

docx (do wypełnienia komputerowego)

pdf (do wydrukowania i wypełnienia ręcznego)