Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

KOCHANI UCZNIOWIE

SZANOWNI RODZICE I OPIEKUNOWIE

DRODZY NAUCZYCIELE

Za nami rok szkolny 2019/2020.

Zakończenie tego roku jest inne niż wszystkie.

Niestety nie możemy się z Wami spotkać osobiście. Wiecie dobrze jest to związane z zagrożeniem wirusem Covid - 19 oraz w dalszym ciągu trwającą epidemią, dlatego przesyłamy do Was tych kilka słów. Wiecie dobrze, że dla nas Wasze bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Ten rok szkolny był trudny dla wszystkich – od marca przeszliśmy na nauczanie zdalne. Było to duże wyzwanie dla wszystkich. Wiązało się to ze zmianą organizacji pracy, dostosowaniem się do nowych wymagań, kreatywności w organizacji pracy oraz nabyciem zupełnie innych kompetencji. Zdajemy sobie sprawę, że to nauczanie nie było pozbawione wad, jednak staraliśmy się, aby żadne dziecko nie było wykluczone z nauczania zdalnego i kontaktu z nauczycielami i wychowawcami. Nie wszyscy mieli dostęp do Internetu, szybkiego łącza oraz warunków pracy w domu. Wszyscy z nas musieli przyzwyczaić się do nowego stylu pracy. Dzięki zaangażowaniu Was wszystkich udało nam się zakończyć ten rok szklony w zdrowiu. Wszyscy uczniowie uzyskali promocję do klasy programowo wyższej i bardzo wysokie wyniki w nauce. Dlatego w tym miejscu składamy Wam wszystkim podziękowania za zaangażowanie w pracę w trakcie nauczania zdalnego.

Drodzy Uczniowie – to dla Was był szczególnie  trudny czas. Wiemy, że brakowało Wam spotkań rówieśniczych, wspólnych rozmów i zabaw. Musieliście nauczyć się nowej organizacji czasu i samodzielności pracy. Ale mamy nadzieję, że nabyliście nowych umiejętności, które przydadzą Wam się w przyszłym życiu.

Drodzy Rodzice – to również ciężki czas dla Was. Byliście dla dzieci wsparciem i często pomagaliście im w nauce, łącząc przy tym również Waszą pracę zawodową. Także dzięki Waszemu zaangażowaniu i współpracy ze szkołą udało się zorganizować naukę zdalną.

Drodzy Nauczyciele – czas nauki zdalnej, to czas nabywania nowych kompetencji i szukania innych rozwiązań do pracy z uczniami. Niektórzy z Was mieli pod swoją opieką nawet ponad 200 uczniów. Dziękujemy Wam za zaangażowanie, cierpliwość i wspieranie dzieci nie tylko w nauce, ale także w codziennych kłopotach i problemach.

Drodzy Pracownicy niepedagogiczni szkoły – Wam również dziękujemy za zaangażowanie. Dbaliście o bezpieczeństwo osób przebywających w szkole i higienę na terenie placówki. Wspieraliście nas w codziennych obowiązkach.

Przed Wami wakacje – czas odpoczynku od szkoły i pracy. Pamiętajcie jednak, że niestety okres pandemii się nie skończył. Dbajcie o swoje życie i zdrowie – Wasze bezpieczeństwo jest najważniejsze. Odpocznijcie od codziennych obowiązków i wyzwań. Nabierajcie sił i energii. Realizujcie pasje, spełniajcie marzenia.

Do zobaczenia we wrześniu.

Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny rozpoczniemy już w normalnym trybie i 1 września wszyscy spotkamy się w murach naszej szkoły.

Do zobaczenia.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 79