Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Minione tygodnie pozwalają Nam dużo częściej, niż wcześniej zauważyć, a także docenić pozytywne aspekty Internetu. Uczymy się zdalnie, robimy zakupy bez konieczności wychodzenia z domu, załatwiamy sprawy urzędowe, pracujemy, a przy tym wszystkim na bieżąco otrzymujemy najnowsze informacje ze świata i co bardzo ważne możemy się w ten sposób kontaktować z bliskimi dla nas osobami. Nie możemy jednak zapominać, że korzystanie z sieci w nadmiarze wciąż pozostaje zagrożeniem nie tylko dla dzieci, ale i dla całej rodziny. Nadużywanie urządzeń ekranowych powoduje, między innymi że:

😞 nie siadamy razem do stołu,

😞 nie rozmawiamy,

😞 nie słuchamy siebie wzajemnie.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę stworzyła DOMOWE ZASADY EKRANOWE, które pomogą zmienić złe nawyki i zadbać o równowagę aktywności online i offline.

Obecna sytuacja jest doskonałym czasem, aby  poświęcić temu zagadnieniu chwilę.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: https://fdds.pl/oferta/domowe-zasady-ekranowe/.