Dzień Bezpiecznego Internetu
8 lutego, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne hasło akcji to „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”
czytaj dalej: Dzień Bezpiecznego Internetu8 lutego, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne hasło akcji to „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”
czytaj dalej: Dzień Bezpiecznego InternetuDoświadczasz agresji ze strony bliskich, znajomych? A może jesteś jej świadkiem? Koniecznie zadzwoń pod numer: 797 909 112 lub napisz na adres email: wsparcie@mopr.gda.pl Otrzymasz specjalistyczne, kompleksowe wsparcie od życzliwych ludzi. Gdańsk kontynuuje kampanię pomocową i profilaktyczną pt. „Dom bez przemocy”.
czytaj dalej: Gdański dom bez przemocy – gdzie uzyskać wsparciePrzypominamy, że pomoc psychologiczno-pedagogiczna podczas zdalnego nauczania prowadzona jest w naszej szkole w formule zdalnej. Możecie skorzystać z pomocy specjalistów kontaktując się poprzez e-dziennik, w aplikacji MSTeams oraz na szkolny E-mail Zaufania pod adresem: psycholog.sp79@gmail.com.
czytaj dalej: Pomoc psychologiczno-pedagogiczna podczas zdalnego nauczaniaW imieniu organizatora, jakim jest Miasto Gdańsk serdecznie zachęcamy chętne osoby do wzięcia udziału w bezpłatnym projekcie Gdańska Akademia Rodzica.
czytaj dalej: Projekt Gdańska Akademia RodzicaUprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów od 1 listopada 2021r. zastąpiona jest telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12.
czytaj dalej: Telefon zaufania Rzecznika Praw DzieckaGdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, we współpracy z gdańskimi Poradniami Psychologiczno-Pedagogicznymi, oferuje specjalistyczną pomoc w ramach projektu Jestem-wsparcie psychologiczne środowiska szkolnego w Gdańsku.
czytaj dalej: Jestem - wsparcie psychologiczne środowiska szkolnegoNauczanie zdalne stanowi wyzwanie dla wszystkich: nauczycieli, uczniów i ich opiekunów. Mierzymy się z nim już od długiego czasu, dlatego możemy dostrzec pewne pojawiające się trudności. Jednym z istotnych, zauważonych problemów zdalnego nauczania jest zjawisko, które można określić jako nieumiejętnie dobrana forma pomocy dziecku.
czytaj dalej: Jak pomagać dziecku, aby go nie wyręczać?W podejściu Self-Reg patrzymy na zachowania dzieci inaczej, niż patrzy się na nie na co dzień. W ramach metody Self-Reg zwraca się uwagę na to, co się dzieje w mózgu, w układzie nerwowym, w ciele, co pobudza dziecko i wywołuje u niego stres. Docierając do przyczyn, możemy naprawdę mu pomóc.
czytaj dalej: Metoda Self-Reg może pomóc w lepszym rozumieniu dzieciDla prawidłowego rozwoju dzieci potrzebują uporządkowanego świata. Mają potrzebę poznawania reguł, które nim rządzą oraz chcą wiedzieć, czego od nich oczekujemy. W ten sposób dowiadują się na co mogą sobie pozwolić w kontakcie z innymi i co się stanie kiedy posuną się za daleko.
czytaj dalej: Dzieci – jak im stawiać granice?Internet jest skarbnicą wiedzy i polem do rozwoju. Ale aplikacje online – jak każde narzędzie – mogą stanowić też zagrożenie.
czytaj dalej: Zagrożenia wirtualnego świataPrzypominamy, że pomoc psychologiczno-pedagogiczna podczas zdalnego nauczania prowadzona jest w naszej szkole w formule zdalnej. Dodatkowo pomocy i wsparcia możecie szukać w poniższych instytucjach i organizacjach, które świadczą bezpłatnie pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną w formie zdalnej.
czytaj dalej: Pomoc psychologiczno-pedagogicznaPrzypominamy, że w naszej szkole działa specjalna skrzynka do korespondencji o nazwie: E-mail Zaufania. Swoje trudności, problemy, uwagi, czy pytania możecie zgłaszać do nas nie tylko osobiście, ale i elektronicznie na adres: psycholog.sp79@gmail.com.
czytaj dalej: Specjalna skrzynka do korespondencji: E-mail Zaufania